۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۵
کد خبرنگار: 756
کد خبر: 83770950
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار آبگرفتگی معابر با تشدید سامانه بارشی

تهران - ایرنا- سازمان هواشناسی از تشدید سامانه بارشی و آبگرفتگی معابر در چند استان کشور خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه سازمان هواشناسی و بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری این سازمان،  در چهار روز آینده در اغلب مناطق کشور به جز سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان، شاهد آسمانی ابری، همراه با باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهیم بود.

این سازمان برای ارتفاعات سردسیر البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش برف پیش بینی و اعلام کرد: امروز شدت بارش‌ها در شمال شرق کشور، استان‌های فارس، بوشهر، اصفهان، یزد، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و برخی نقاط کرمان خواهد بود.

 امروز و فردا در استان‌های مرکزی، سمنان، قم، خراسان شمالی، خراسان رضوی، کرمان، یزد، اصفهان، فارس، بوشهر، شمال هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، شرق خوزستان و چهارمحال و بختیاری، احتمال آبگرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و برخورد صاعقه وجود دارد.

فردا (جمعه) بارندگی در اغلب مناطق کشور ادامه دارد و روز شنبه ۱۳ اردیبهشت نیز بارش‌ها در اغلب شهرها غیر از استان هرمزگان، جنوب فارس و استان بوشهر، ادامه دارد.

‌ این سازمان برای روز آینده، شدت بارش‌ها در شمال شرق، یزد، بوشهر، بخش‌هایی از فارس و استان کرمان را پیش‌بینی و اعلام کرد: در این مناطق، بارش ها به همراه وزش باد شدید و ریزش تگرگ در مناطق مستعد خواهد بود.

 روز شنبه ۱۳ اردیبهشت، با ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب، بارش‌ها در غرب و شمال غرب، سواحل مرکزی و غربی دریای خزر گسترش می‌یابد.

‌ روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت در اغلب مناطق کشور غیر از غرب و جنوب غرب، بارندگی‌ها ادامه دارد و سپس سامانه بارشی به تدریج از کشور خارج  می‌شود؛ روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت در اغلب مناطق جوی پایدار حاکم است.

سازمان هواشناسی، ‌ آسمان فردای پایتخت را کمی ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی و اعلام کرد: بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۴ و ۱۴ درجه خواهد بود ...

 ‌امروز در تهران آسمان  ابری، سرعت باد ۱۱ کیلومتر بر ساعت و جهش باد جنوب غربی است، دید افقی امروز در پایتخت بیش از ۱۰کیلومتر و نم نسبی ۴۵ درصد است.

فردا (جمعه) بندرعباس با بیشینه دمای ۳۶ درجه بالای صفر گرم‌ترین مناطق استان و شهرکرد با کمینه دمای ۲ درجه بالای صفر خنک‌ترین مناطق استان خواهد بود.

این سازمان توصیه کرد مدیریت آب سدها در دستور کار باشد و اقدامات پیشگیرانه برای حفظ محصولات کشاورزی مورد توجه قرار گیرد.  هموطنان نیز از تردد و توقف کنار رودخانه‌ها و آبراه‌ها، خودداری کنند.

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha