توزیع ۶۰۰ بسته غذایی بین آسیب‌دیدگان کرونا در فاروج

بجنورد- ایرنا- ۶۰۰ بسته غذایی در نخستین مرحله اقدام قرارگاه مواسات، همدلی و کمک مومنانه فاروج، بین خانواده‌های آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا در این شهرستان توزیع شد.

امام جمعه فاروج، پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب اظهار داشت: کمیته شناسایی این خانواده ها پیش از تهیه اقلام، فعالیت خود را آغاز و بانک اطلاعاتی تهیه کرد و این بسته ها بر اساس آن در سطح ۲ بخش و شهر توزیع شد.

حجت الاسلام عباسعلی نوروزی، این بسته ها را شامل برنج، گوشت، ماکارونی، خرما و حبوبات و ارزش هر بسته غذایی را سه تا ۳.۵ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: عمده اعتبار تهیه این بسته ها از محل ارقام اختصاصی نهادهای انقلابی به شهرستان و بخش کمتری از آن از محل کمک های مردمی تامین شده است.

وی گفت: دست کم ۲ مرحله دیگر در دهه دوم و سوم رمضان نیز و افزون بر هزار و ۵۰۰ بسته غذایی بین نیازمندان و اقشار آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا توزیع می شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی اخیر خود به‌ مناسبت نیمه شعبان به مشکلات و سخت شدن شرایط زندگی برای برخی افراد جامعه به‌علت تبعات ناشی از کرونا اشاره کرده و فرموده بودند «افرادی که توانایی و تمکن مالی دارند، فعالیت‌های وسیعی را به‌منظور کمک به نیازمندان آغاز کنند، به‌خصوص که در آستانه ماه مبارک رمضان که ماه انفاق و ایثار است، قرار داریم».

ایشان افزوده بودند: «خوب است که در ماه مبارک رمضان یک رزمایش گسترده برای مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا در جامعه شکل بگیرد و برای اثبات ارادتمان به امام زمان(عج) صحنه‌ها و جلوه‌هایی از جامعه مهدوی را که جامعه‌ای همراه با قسط، عدل، عزت، علم، برادری و همیاری است، به‌وجود آوریم».

براین اساس، قرارگاه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در همه شهرستان ها تشکیل شد.

مرکز شهرستان فاروج در ۹۰ کیلومتری شرق  بجنورد واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha