امسال ۹ هزار واحد مسکونی در کرمانشاه ساخته می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: ۱۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی سهمیه استان است که ۹ هزار واحد آن امسال ساخته خواهد شد.

هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در نشست شورای مسکن که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: باید وظایف دستگاه های اجرایی در راستای اجرای طرح ملی مسکن مشخص شود.
وی اعلام کرد: یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در طرح اقدام ملی مسکن در کرمانشاه سرمایه گذاری خواهد شد که می تواند زمینه اشتغالزایی و جهش تولید باشد.
استاندار کرمانشاه عنوان کرد: یک سری بخشنامه های دست و پا گیر در بانک ها پیش روی طرح اقدام‌ ملی مسکن وجود دارد که برای ایجاد تحول در این طرح باید این بخشنامه ها را اصلاح کرد.
بازوند تصریح‌ کرد: متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن قشر ضعیف جامعه محسوب می شوند از این رو باید قوانین و مقررات پیش روی این طرح را برای حمایت از مردم تسهیل کنند.
وی با تاکید بر اینکه سه هزار و ۸۱۴ واحد مسکن‌ مهر با پیشرفت بالای ۶۰‌ درصد باید امسال به اتمام برسند، گفت: ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکن مهر که برای تکمیل با مشکل روبه رو هستند و ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند به طرح اقدام ملی مسکن اضافه خواهند شد.
مدیرکل راه و شهرسازی کرمانشاه نیز در این نشست گفت: در ساخت واحدهای طرح اقدام‌ ملی مسکن ۵۰ درصد تخفیف بابت صدور پروانه شهرداری، ۵۰ درصد تخفیف نظام مهندسی و وام صد میلیون تومانی پرداخت می شود.
مسعود شریفی با بیان اینکه هر فردی که قصد ساخت یک واحد مسکونی هم داشته باشد می تواند از امتیازات طرح اقدام ملی برخوردار شود، افزد: در این طرح ۶۰ درصد اعتبارات توسط سازنده و ۴۰ درصد باقی مانده نیز توسط دولت تامین می شود.
وی تاکید کرد: طرح اقدام ملی مسکن نیازمند همکاری تمام‌ ادارات است زیرا در صورتی که این‌ همکاری وجود نداشته باشد نمی توانیم موفق عمل کنیم.