صادرات انجیر استهبان از نظر وزنی ۴۹ درصد افزایش یافت

شیراز- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی استهبان فارس اعلام کرد: طبق آمار رسمی گمرک، میزان صادرات انجیر این شهرستان در سال ۹۷ به میزان ۹ هزار و ۲۰۶ تن بودکه این میزان در سال ۹۸ به ۱۳ هزار و ۷۳۷ تن رسید و نشانگر ۴۹ درصد افزایش صادرات محصول در این مقطع زمانی است.

روابط عمومی جهاد کشاورزی استهبان به نقل از مهدی اعیان مدیر این سازمان افزود: رفع مشکلات گمرکی و کاهش تعرفه صادراتی انجیر از مهمترین دلایلی هستند که با تلاش و پیگیری استانداری فارس، سازمان جهاد کشاورزی، فرماندار و مدیریت جهاد کشاورزی با همکاری انجمن خشکبار ایران موجب تسهیل صادرات انجیر شد.
وی اظهار داشت:ایجاد ظرفیت صادرات منطقه اوراسیا نیز در این افزایش موثر بوده است که یکی از صادرکنندگان این شهرستان به عنوان اولین صادر کننده به اوراسیا خط شکن این بازار بوده است.
اعیان منش از دیگر دلایل افزایش صادرات انجیر را صدور گواهی قرنطینه در شهرستان استهبان به عنوان پایتخت انجیر خشک ایران و معطل نماندن محموله ها در گمرک و افزایش میزان تولید محصول عنوان کرد.

مدیر جهاد کشاورزی استهبان بیان کرد: استهبان با ۲۴ هزا رو ۵۰۰  هکتار باغ انجیر سال گذشته بیش از ۱۹ هزار تن انجیر تولید کرد و از این میزان ۱۳ هزار و ۷۳۷ تن انجیر خشک  را صادر کرد.

استهبان از شهرستان های شرقی فارس است که مرکز آن ۱۶۰ کیلومتر با شیراز فاصله دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =