طرح آجربه‌آجر فرصت مشارکت در ساخت مدارس سمنان به هر میزان

سمنان- ایرنا- مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: بسته‌ تحولی «آجر به آجر» زمینه‌ساز مشارکت‌ تمام اقشار مردم، همکاری خیران مدرسه‌ساز و گروه‌های مردم‌نهاد در ساخت و تجهیز مدارس استان متناسب با توان آنان است.

سعید هژبری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: بسته  تحولی آجر به آجر از اولویت های سازمان نوسازی مدارس استان سمنان است و یک روش ابتکاری است تا مردم با استفاده از منابع خرد مالی بتوانند در  امر مدرسه سازی مشارکت کنند.

وی افزود: اجرای این برنامه تحولی می تواند در  رسیدن به جذب تعهد خیران مدرسه ساز که از سوی سازمان نوسازی مدارس کشور و ستاد سیاست گذاری بسته‌ تحولی «آجر به آجر» طراحی می شود موثر باشد.  

وی ادامه داد : این طرح از برنامه های عمرانی وزارت آموزش و پرورش  است  و از سوی سازمان نوسازی مدارس کشور  در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ارائه شد که به دنبال این است که هر فرد بتواند به خرید یک آجر برای ساخت مدرسه هم کمک کند تا اقدامی خیرخواهانه به صورت همگانی به وجود آید.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: موفقیت این طرح نیاز به همکاری رسانه ها  در راستای  فرهنگ سازی و  تولید محتوا  خواهد داشت تا تعداد بیشتری از مردم با فرهنگ مدرسه‌سازی آشنا شوند و با مشارکت حداقلی مالی بتوانیم ساخت مدارس را به سرانجام برسانیم.  

هژبری ابراز داشت: این طرح به همراه طرح «سامانه تعیین مکان ساخت مدارس» بر اساس GIS در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و به پیشنهاد سازمان نوسازی مدارس به جریان می افتد.

وی  خاطر نشان کرد: سامانه طرح تعیین مکان ساخت مدارس باعث می شود مکان یابی ساخت مدارس بر اساس تحول جمعیتی و مخاطرات طبیعی در نظر گرفته و در نتیجه عدالت آموزشی برقرار شود.  

وی بیان داشت: ۶ طرح آموزشی در استان سمنان پس از راه اندازی این سامانه جانمایی و ساخته می شود.  

خیران مدرسه ساز استان سمنان ۴۷۶ نفر  شامل ۱۰۳ نفر خانم و ۲۸۸ نفر مرد و ۸۵ موسسه حقوقی هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =