سیاستمداران جهان باید در قبال جان انسان ها مسئولیت پذیر باشند

بلگراد- ایرنا - در پاسخ به نامه «ابوذر ابراهیمی ترکمان» رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری ادیان به رهبران ادیان جهان مبنی بر محکومیت تحریم های یکجانبه و ظالمانه آمریکا علیه ایران، رئیس جامعه اسلامی و رئیس العلمای بوسنی و هرزگوین خواستار مسئولیت پذیری دولت ها در قبال جان انسان ها در زمان شیوع ویروس کرونا شد.

به گزارش ایرنا از سفارت ایران در سارایوو، «حسین افندی کاوازوویچ» در این نامه نوشت: با نگرانی ویژهای شرایط دشوار پیش روی مردم ایران در مبارزه با ویروس کرونا به دلیل تحریمهای اعمال شده را دنبال می کنم.  

کاوازوویچ در ادامه این نامه از همه بازیگران بین المللی درخواست نموده تا در دوره شیوع ویروس کرونا اختلافات سیاسی را فراموش کرده و از خود، انسان دوستی و مسئولیت پذیری نشان دهند.

در نامه همچنین آمده است: فرد بیمار هر کجای جهان که باشد باید از حق زندگی و حق کمک پزشکی برخوردار باشد و اکنون زمان آن است که عقل و انسان دوستی بر جهان حاکم شود.

 وی در خاتمه افزوده است: از خداوند متعال کمک به مردم ایران، رهایی بشریت از چالش ناشی از این بیماری و برقراری عدالت در کره زمین را مسئلت دارم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =