نخستین واحد نوآوری بیوتکنولوژی کشور در اراک بهره‌برداری شد

اراک - ایرنا - مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری استان مرکزی گفت: نخستین کارخانه نوآوری بیوتکنولوژی کشور در مجموعه پارک علم و فناوری این استان در اراک بهره‌برداری شد.

مجید شمس روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: اولین کارخانه نوآوری پارک علم و فناوری کشور با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از سوی صندوق پژوهش و فناوری استان مرکزی در اراک ساخته شده است.

وی، هدف از راه‌اندازی کارخانه نوآوری بیوتکنولوژی را تکمیل فرآیند تجاری‌سازی ایده‌های نوآوران یا فناوران در حوزه بیوتکنولوژیک عنوان کرد و ادامه داد: این مجموعه ضمن پذیرفتن ریسک سرمایه‌گذاری‌های خطر در نقش یک شتاب‌دهنده ایده‌های نو عمل می‌کند.

مدیر مرکز رشد مارک علم و فناوری استان مرکزی اضافه کرد: ایده‌هایی که از سوی دانش‌آموختگان بیوتکنولوژیک فرآیند آزمایشگاهی را می‌گذرانند، برای قرار گرفتن در فرآیند تولید نیاز به سرمایه‌گذاری بسیار بالایی دارند که از توان ایده‌پردازان خارج است که با راه‌اندازی کارخانه نوآوری بیوتکنولوژیک زیرساخت تولید و تجاری سازی فراهم و دانش‌آموختگان می‌توانند با کمترین هزینه فعالیت خود را آغاز کنند.

شمس اظهار داشت: کمک به فناوران و تکمیل زنجیره تجاری سازی ایده های فناورانه در حوزه بیوتکنولوژی دیگر هدف راه اندازی این مجموعه است تا فناوران و صاحبان کسب و کارهای نوپا در این حوزه بتوانند با استفاده از امکانات آن، امکان تولید محصول در مقیاس صنعتی را مورد ارزیابی و آزمایش قراد دهند.

وی یادآوری کرد: کارخانه نوآوری، بستری است که در آن، تجهیزات و منابع مورد نیاز فناوران شامل زیرساخت، مشاور، سرمایه گذار خطرپذیر، شتاب دهنده و ارائه کنندگان سایر خدمات مورد نیاز کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها، در آن حضور دارند و به نوعی زیرساخت لازم برای راه اندازی و توسعه کسب و کار را ایجاد می کند.

۷۹ شرکت دانش بنیان زیر نظر پارک علم و فناوری استان مرکزی فعالیت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =