جاده گنجنامه - تویسرکان بازگشایی شد

همدان - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان گفت: جاده قدیمی و کوهستانی گنجنامه - تویسرکان که به دلیل ریزش حجم گسترده برف بسته شده‌بود، بازگشایی شد.

مصطفی پناهنده روز پنجشنبه با اشاره به اینکه این محور از آذر سال گذشته به علت شرایط جوی مسدود شده بود، افزود: این محور پس از چند ماه دوباره بازگشایی شد و تردد به زودی در آن مانند گذشته انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: عملیات بازگشایی این محور از یکم اردیبهشت با حضور سه دستگاه از ماشین آلات این اداره کل در حال انجام است.

پناهنده با بیان اینکه ارتفاع برف انباشته شده در این مسیر به ۹ متر هم رسید، ادامه داد: نیروهای راهداری در طول این مدت ۱۵ کیلومتر از مسیر را بازگشایی کردند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان اضافه کرد: بیش از سه هزار متر مکعب حجم برف در این مسیر برفروبی شده است.

پناهنده ایمن سازی این محور را از جمله اقدامات در دستور کار دانست و یادآور شد: با توجه به ریزش کوه در چهار نقطه این محور، عملیات ترانشه برداری به طول یک هزار متر مکعب انجام شده است.

وی افزود: عملیات لکه گیری، تعمیرات گاردریل، چاله گیری و ریزش برداری نیز به منظور ایمن سازی این محور در حال انجام است.

پناهنده عنوان کرد: به زودی عملیات ایمن سازی و بهسازی مسیر گنجنامه به تویسرکان پایان می‌یابد و تردد عمومی در آن آغاز می‌شود.

جاده گنجنامه - تویسرکان به عنوان راه ارتباطی قدیم همدان به تویسرکان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر است. این مسیر با عرض کم از گنجنامه تا روستای شهرستانه ۲۰ کیلومتر طول دارد و از دل کوهستان الوند عبور می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =