کلیه فرآیندهای دور دوم انتخابات در کرمانشاه الکترونیکی برگزار می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه دور دوم ‌انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲۱ شهریور برگزار می‌شود، اعلام کرد که این دور از انتخابات به صورت کاملا الکترونیکی برگزار خواهد شد.

محمدابراهیم‌الهی تبار روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان که در استانداری‌ کرمانشاه برگزار شد، افزود: در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۶ نفر از نمایندگان استان در بهارستان مشخص شدند اما برای مشخص شدن ۲ نماینده دیگر  (حوزه های کرمانشاه و اسلام آبادغرب) باید دور دوم نیز برگزار شود.
وی افزود: در دور نخست انتخابات ۲۴ فرآیند از ۲۶ فرآیند آن به صورت الکترونیکی به شکل مطلوبی برگزار شد؛ ما در این دوره کمترین تخلف را داشتیم و حتی یک رای تکراری نیز به صندوق ریخته نشد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: با توجه به رایزنی های انجام شده در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی تمام‌ فرآیندهای انتخابات به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.
الهی تبار با بیان اینکه نمایندگان ظرفیت بزرگی برای پیشرفت استان هستند، اظهارداشت: صمن حفظ استقلال قوا با هم افزایی مجلس و مدیران اجرایی می‌توانیم شاهد توسعه کرمانشاه باشیم.
وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور عنوان کرد: استان کرمانشاه از روز نخست با سازماندهی خوب و تهیه نقشه راه بخوبی توانست این بیماری را کنترل کند و به عنوان استان پیشرو در کشور مطرح شود.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه در زمینه تولید مواد بهداشتی موردنیاز و اطلاع رسانی عملکرد بسیار مطلوبی ارایه کردیم، گفت: تاکنون کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت کرمانشاه برای مقابله با کرونا استفاده شده است و مابقی ظرفیت ها نیز آماده خدمات دهی هستند.
الهی تبار با تاکید بر اینکه خطر کرونا همچنان مردم‌ را تهدید می کند، گفت: در صورتی که مردم همکاری نکنند شرایط می تواند به یک بحران اساسی تبدیل شود.
وی افزود: کرونا آسیب هایی در جامعه به جا می گذارد که باید توسط دستگاه های اجرایی این آسیب ها بررسی و برای روبه رو شدن با آنها آمادگی لازم را ایجاد کنند.
معاون استاندار کرمانشاه با بیان اینکه عملکرد هفت ساله دولت در بحث‌ کرونا بروز و ظهور پیدا کرد، گفت: ویدیو کنفرانس ها و آموزش های مجازی که امروز به درستی پیگیری می شود حاصل سرمایه گذاری مطلوب دولت در بحث زیرساخت های ارتباطی است.
الهی تبار در بخش دیگری از صحبت های خود در رابطه با مصوبات شورای اطلاع رسانی استان، گفت: گاهی در برخی از رسانه های مجوزدار اطلاعاتی مطرح می شود که دستگاه ها بدون حساسیت از کنار آن می گذرند در حالی که باید نسبت به مسایل مطرح شده واکنس نشان دهند و شفاف سازی کنند.
معاون استاندار کرمانشاه با تاکید بر حمایت از رسانه ها گفت: همه دستگاه ها باید به مطبوعات و رسانه های استان‌ کمک کنند، از این رو این موضوع باید به عنوان اولویت دنبال شود.
الهی تبار تاکید کرد: سال ۹۹ امکان دارد سال سختی برای کشور باشد از این رو باید بتوانیم با برنامه ریزی از بحران ها بگذریم و جهشی در حوزه خدمت رسانی داشته باشیم.