خسارت سه میلیارد تومانی کرونا به ورزش همدان

همدان- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان همدان گفت: شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فعالیت‌های ورزشی منجر به خسارت سه میلیارد تومانی به ورزش این استان شد.

محسن جهانشیر روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق دستور العمل ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا، فعالیت تمامی اماکن ورزشی خصوصی و دولتی کشور از ۱۰ اسفند سال گذشته لغو شده و همین مساله خسارت مالی به بخش ورزش تحمیل کرده است.

وی بیان کرد: براساس آخرین بخشنامه ها فعالیت تمامی مجموعه های ورزشی تا ۱۵ اردیبهشت ماه تعطیل است و در صورت ادامه دار بودن روند شیوع کرونا در کشور این تعطیلی ها افزایش می یابد.

جهانشیر خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از فضاهای ورزشی واگذار شده به بخش خصوصی، اجاره بهای این مکان ها در ۲ ماه اخیر دریافت نشد و ادامه بخشودگی در موضوع اجاره ‌بهای بیش از ۳۰۰ مکان ورزشی متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان بستگی به وضعیت کنترل بیماری کرونا در روزهای آینده دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان همدان یادآور شد: همچنین مدارک ۴۰۰ باشگاه برای بررسی لازم به وزارت ورزش و جوانان ارسال شده تا با دریافت تسهیلات تعیین شده، بخشی از خسارت های وارد شده آنها جبران شود.

وی ضمن قدردانی از همکاری مدیران سالن‌ها و مجموعه‌های ورزشی پیرامون عمل به مصوبه های ستاد ملی کرونا و تعطیلی فعالیت ها گفت: بنا بر اعلام ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا اماکن ورزشی استان همدان تا ۱۵ اردیبهشت و تمامی فعالیت‌ها و مسابقات ورزشی نیز تا پایان اردیبهشت‌ تعطیل است.

بیش از ۸۵ هزار ورزشکار به صورت سازمان یافته در استان همدان فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =