تشریح اقدامات معاونت بهداد ناجا در عملیات مبارزه با کرونا

تهران - ایرنا - معاون بهداد ناجا در تشریح آخرین اقدامات این معاونت در عملیات مبارزه با کرونا به تخصیص ۷۰۰ تخت و پذیرش بالغ بر ۴۰ هزار بیمار کرونایی اشاره و از مشارکت ۷۴ تیم مراقبتی با دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار "محمد رضا حسینی"  ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان در تشریح آخرین اقدامات معاونت بهداد ناجا در عملیات مبارزه با ویروس کرونا، اظهار کرد: در اوایل شیوع بیماری کرونا در کشور، قرارگاه مبارزه با کرونا ناجا با شعار"مالک دست های خود باشیم" تشکیل شد و فعالیت خود را در چهار محور آموزشی، پیشگیری، پشتیبانی و درمان در کلیه یگان های سراسر کشور از مرکز تا مرزهای دوردست آغاز کرد.

معاون بهداد ناجا اضافه کرد: در پی فرمان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر مشارکت نیروهای مسلح با دولت در امر مبارزه با بیماری کرونا با تدابیر و حمایت های فرماندهی ناجا خوشبختانه این افتخار را داشتیم که در این مدت با اختصاص ۷۰۰ تخت، بالغ بر ۴۰ هزار بیمار کرونایی را در مراکز درمانی ناجا پذیرش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۳۰ هزار نفر از این بیماران تحت اقدامات اولیه تشخیصی و درمانی ترخیص شدند و حدود ۸ هزار نفر تحت درمان های پاراکلینیکی قرار گرفتند.

حسینی یادآور شد: از ۸ هزار بیماری که تحت اقدامات پاراکلینیکی قرار گرفتند حدود ۴ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت سرپایی پذیرش و با دستور دارویی ترخیص شدند و حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر نیز تحت درمان های بستری قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه پذیرش و درمان بیماران کرونایی در مراکز درمانی ناجا همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: خوشبختانه ۹۸ درصد از بیماران کرونایی پذیرش شده در این مراکز بهبود یافته اند.

معاون بهداد ناجا در ادامه ساماندهی و تشکیل ۷۴ تیم مراقبت سلامت ناجا متشکل از پزشک، پرستار و کارشناس بهداشت به منظور مشارکت با دانشگاه های علوم پزشکی را از دیگر اقدامات معاونت بهداد ناجا در عملیات مبارزه با بیماری کرونا ذکر کرد.

سردار حسینی به راه اندازی سامانه غربالگری بیماری کرونا ویژه کارکنان و خانواده محترم ناجا اشاره و از غربالگری ۹۰ درصد از کارکنان تحت این سامانه خبر داد.

معاون بهداد ناجا تصریح کرد: آنچه در خصوص پیشگیری از بیماری کرونا و هر بیماری واگیر دیگری مطرح است، تبدیل رعایت اصول و موازین بهداشتی و مراقبت فردی به رفتار اجتماعی و همگانی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha