۱۲ هزار بی‌سواد گلستانی با آموزش غیرحضوری خواندن و نوشتن یاد می‌گیرند

گرگان – ایرنا - معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش گلستان با اشاره به شیوع کرونا و تعطیلی کلاس‌های حضوری دوره‌های سوادآموزی گفت: ۱۲ هزار بی‌سواد این استان به‌صورت غیرحضوری در حال فراگیری آموزش خواندن و نوشتن هستند.

حسینعلی همراه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بسیاری از جامعه مخاطب حوزه سوادآموزی، افرادحاشیه نشین و یا روستایی هستندکه دسترسی به اینترنت ندارند که برای تعطیل نشدن آموزش آنان پس از شیوع کرونا، فیلم های آموزشی در قالب لوح فشرده (DVD) تهیه و بین سوادآموزان نواحی و مناطق استان توزیع شد.

وی ادامه داد: حدود هزار مربی (آموزشیارنهضت) نیز کار پایش و پیگیری امور آموزش سوادآموزان را با نظارت‌ مستمر تلفنی انجام می دهند.

وی همچنین  به فعالیت ۹ مرکز یادگیری تحت نظارت این معاونت در راستای مقابله و پیشگیری با کرونا در استان اشاره کرد و گفت : در ۲ ماه اخیر در برخی از این مراکز مانند مرکز فرهنگ گنبد و دوزین مینودشت  اقلام پیشگیرانه ای مانند ماسک خانگی تولید و در اختیار ساکنان مناطق روستایی قرار گرفت.

مراکز یادگیری در راستای تحقق شعار آموزش برای همه فعالیت می کنند و هدف آن کاربردی کردن آموزش در بزرگسالان و ترویج یادگیری است.

استان گلستان ۹ مرکز یادگیری دارد.

 احسان گوهری راد مدیرکل آموزش و پرورش گلستان چندی قبل رقم باسوادی استان را ۹۶ درصد اعلام کرده بود .

کرونا  که ویروس عامل آن از طریق ریز قطرات فرد آلوده در هوا و نیز اشیای آلوده منتقل می‌شود و هنوز  دارو و واکسن مشخصی برای آن  شناسایی نشده است،  اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر ۹۸) در شهر ووهان در مرکز چین گزارش شد و  اواخر بهمن ماه ۹۸ به طور رسمی به کشورمان راه یافت.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تاکنون ۹۳ هزار و ۶۵۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۵۹۵۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =