اعضای هیات علمی با طرح ایده‌های نو رافع مشکلات کشور باشند

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اعضای هیات علمی با توجه به مسئولیت حرفه‌ای و اجتماعی خود در عرصه دانشگاه، مشارکت فعالانه و روزافزون در طرح ایده‌های نوآورانه و تولید محصولات دانش‌بنیان و فناوری‌های نو داشته و رافع مشکلات و پیشرفت کشور باشند.

به گزارش روز پنجشنبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، منصور غلامی در نامه‌ای خطاب به روسای دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی، دوازدهم اردیبهشت، روز معلم و استاد را به تمامی استادان و اعضای هیات علمی کشور صمیمانه تبریک گفت. 

غلامی در بخشی از متن نامه خود آورده است: سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری، اندیشمند و متفکر توانای کشورمان، به درستی روز معلم و استاد نام‌گذاری شده و فرصتی است تا ضمن ارج نهادن به مقام و جایگاه اندیشه و عالم صمیمانه‌ترین مراتب سپاسگزاری و قدردانی خود را از جامعه علمی کشور که عهده‌دار امر آموزش و پژوهش در مجامع علمی کشور هستند ابراز کنم.

وی در این نامه ضمن تبریک روز استاد به یکایک اعضای هیات علمی تاکید کرد: اعضای هیات علمی نقش بی‌بدیلی در ارتقای علم و توسعه کشور دارند، از همکاران دعوت می‌شود با توجه به مسئولیت حرفه‌ای و اجتماعی خود در عرصه دانشگاه مشارکت فعالانه و روزافزونی در طرح ایده‌های نوآورانه و تولید محصولات دانش‌بنیان و فناوری‌های نو داشته و رافع مشکلات و پیشرفت کشور باشند.

غلامی در پایان این نامه عنوان کرد: امید است جامعه علمی کشور همچنان‌که تا به حال در گذر از روزهای سخت به شایستگی نقش‌آفرینی کرده، در این برهه هم با اتکال به قدرت الهی و تلاش و سعی عالمانه و مجدانه خود افق‌های تازه‌ای را به روی میهن عزیزمان بگشاید و اعتمادساز و امیدآفرین باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =