استاندار هرمزگان:  آرایشگاه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت کنند

بندرعباس- ایرنا-استاندار هرمزگان گفت: صنف آرایشگاه‌ها در استان می‌توانند با رعایت پروتکل بهداشتی طبق نظر کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی تا ساعت ۲۰ هر روز فعالیت کنند.

فریدون همتی چهارشنبه شب افزود: با توجه به بررسی کمیته مربوطه و نظر کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی این استان، زمان فعالیت مشاغل کم ریسک در مجتمع های تجاری و پاساژها مانند بازار طلا فروشی‌ها که کد بهداشتی را دریافت کرده‌اند، تا ساعت ۲۰ تمدید شد و فعالیت مشاغل پرریسک همچنان ممنوع است.

وی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان اظهارداشت: همچنان حساسیت نسبت به بیماری کرونا جدی است و در مرحله اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند باید تمامی پروتکل‌های بهداشتی در کار و فعالیت‌های مختلف رعایت شود.

وی ادامه داد: در صورت ضرورت برای خروج از خانه و انجام فعالیت‌ها و شغل‌های مختلف، اجرای تمامی دستورالعمل‌ها و پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشتی و ایمنی لازم و ضروری است.

وی پیشگیری را مهم‌ترین عامل در شکست بیماری کرونا دانست و توصیه کرد: مردم همچنان با رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از شیوع بیشتر از هرگونه تجمع، شلوغی و برگزاری مراسم خودداری کند.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: همه باید در مکان‌های مختلف به ویژه اماکن و وسایل حمل و نقل عمومی این فاصله‌گذاری و نکته های بهداشتی را رعایت کنیم.

طبق اعلام رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا روز چهارشنبه، تاکنون ۹۳ هزار و ۶۵۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۵۹۵۷ نفر رسید.

ویروس کرونا اواسط دی ماه سال ۹۸ برابر با (دسامبر ۲۰۱۹) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت آن کشور در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹(نهم دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را اعلام کرد و  شناسایی نخستین مورد آن در ایران ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸ در قم رسانه‌ای شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =