نوبخت: ۳ هزار نفر در ماه‌های آتی در وزارت بهداشت مشغول به کار می‌شوند

تهران- ایرنا- رییس سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه به تازگی برای جذب ۲۲۸۰ نفر در نظام سلامت کشور به صورت قراردادی تامین اعتبار شده است، گفت: همچنین برای حدود ۳هزار نفر دیگر هم پس از بررسی‌های لازم در ماه‌های آینده تامین اعتبار خواهد شد و به مرور جذب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهند شد.

محمد باقر نوبخت عصر امروز (چهارشنبه) از طریق صحفه اینستاگرام خود به همراه رییس امور رفاه و سلامت اجتماعی سازمان برنامه و بودجه و مدیران وزارت بهداشت، درمان و آموزش  پاسخگوی پرسش‌ها و درخواست‌های کارکنان کادر بهداشت و درمان کشور بود.
رییس سازمان برنامه و بودجه درخصوص پرسش‌های مکرر درباره پرداخت فوق العاده ویژه کارکنان وزارت بهداشت، گفت: اگر منظور فوق العاده شغل موضوع فصل هشتم آیین نامه مصوب هیات امناست، از ابتدای اسفند ماه به همراه سایر اقلام این فصل به میزان ۵۰ درصد اضافه شده است همچنین دستورالعمل پرداخت فوق العاده خدمات ارزنده کرونا در حال تهیه است و بزودی پرداخت می‌شود.
نوبخت همچنین در خصوص آزمون استخدامی برای استخدام کارکنان جدید و تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی و قراردادی شاغل، افزود: اخیرا به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شد تا ۴۰۰۰ نفر از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال گذشته تا آخر اردیبهشت به کارگیری شوند تا امکان استفاده از مابقی ظرفیت ازمون استخدامی فراهم شود.
او ادامه داد: به تازگی برای جذب ۲۲۸۰ نفر به صورت قراردادی تامین اعتبار شده و برای حدود ۳هزار نفر دیگر هم پس از بررسی‌های لازم در ماه های آینده تامین اعتبار خواهد شد و به مرور جذب خواهند شد.
وی با اعلام اینکه این نیروهای قراردادی از بین آن دسته از افرادی که حد نصاب آزمون قبلی را بدست آورده اند انتخاب می شوند، گفت: استخدام‌ها در نظام سلامت کشور متناسب با ساخت و سازها در این بخش نبوده است و حتما نسبت به گسترش استخدام‌ها در بخش سلامت کشور اقدام خواهیم کرد.
نوبخت افزود: با توجه به اینکه کارکنان شرکتی شاغل ارتباط استخدامی با وزارت بهداشت ندارند، امکان تبدیل وضعیت آنها وجود ندارد و در صوت پذیرفته شدن در آزمون استخدامی رقابتی امکان جذب آنها وجود دارد. 
رییس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد:‌ شاغلان قراردادی در نظام سلامت کشور تا ۸۰ درصد از امتیازات لحاظ شده در فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری بهره مند خواهند شد و همچنین بررسی‌های لازم انجام خواهد شد تا برای پرسنل شرکتی وزارت بهداشت که رابطه استخدامی با این وزارت خانه ندارند اقدامات لازم لحاظ شود.
نوبخت افزود: در سال گذشته حدود ۵ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی لحاظ شده بود که در سال جاری این رقم تقریبا دو برابر شده است. همچنین ۱۳۰۰ میلیارد تومان نیز برای بیمه تکمیلی بازنشستگان محترم در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: بزودی با حضور نمایندگان تشکل‌های ذی ربط در بخش بهداشت و درمان مشکلات و کمبودهای این بخش بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha