۵۲۹۰ میلیارد ریال برای طرح‌های مصوب سفر معاون رییس‌جمهوری به چهارمحال و بختیاری مصوب شد

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: ۵ هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های مصوب سفر معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به این استان مصوب شده است.

به گزارش ایرنا، علی شهریارپور روز چهارشنبه در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری که از طریق ویدئو کنفرانس با معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، تاکید کرد: این میزان اعتبار برای تکمیل و بهره‌برداری از ۱۴ طرح مهم این استان تصویب شد.
وی افزود:‌ از این مبلغ تاکنون ۳ هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال به استان تخصیص داده شده است.
شهریارپور تصریح کرد:‌ راه‌آهن مبارکه – سفیددشت – شهرکرد به‌ عنوان یکی از مهمترین این طرح‌ها در سال گذشته یک‌هزار و ۱۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب داشته که ۸۷۰ میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.
وی یادآور شد: با اختصاص این اعتبار پیشرفت فیزیکی زیرساخت این طرح از ۱۵ به ۲۷.۶ درصد و پیشرفت فیزیکی کل طرح به ۲۰ درصد رسید.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: برای احداث ۲ هزار و ۴۴۰ واحد مسکونی ویژه محرومان روستایی در استان ۶۱۰ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض و ۹۷۶ میلیارد ریال وام ارزان‌قیمت در نظر گرفته شد.
وی گفت: از این میزان تاکنون ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض و ۹۷۶ میلیارد ریال وام ارزان‌قیمت تخصیص داده شد.
شهریارپور تاکید کرد: احداث ۲ هزار و ۴۴۰ واحد مسکونی ویژه محرومان روستایی در چهارمحال و بختیاری تاکنون ۴۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ۳۲ واحد آن تکمیل و بهره‌برداری شده است.
وی افزود: در سفر معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به چهارمحال و بختیاری برای تملک زمین‌های اطراف طرح جاده شهرکرد – بروجن – لردگان ۱۰۰ میلیارد ریال شامل ۵۰ میلیارد ریال در قطعه شهرکرد – بروجن و ۵۰ میلیارد ریال در قطعه بروجن – لردگان تخصیص یافت که هم‌اینک بجز ۵ کیلومتر، عملیات اجرایی بقیه محور انجام شده است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در این سفر ۱۷۴ میلیارد ریال برای تکمیل کنارگذر شمالی شهرکرد مصوب شد که از این مبلغ ۱۱۷ میلیارد ریال تخصیص یافت.
وی یادآور شد: پیشرفت فیزیکی طرح کنارگذر شهرکرد از زمان سفر معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به چهارمحال و بختیاری از ۱۰ به ۴۵ درصد افزایش پیدا کرد.
شهریارپور اظهار داشت: در این سفر برای جاده جوزستان – ارمند دهستان مشایخ شهرستان کیار ۲۵۰ میلیارد ریال مصوب و تخصیص داده شد و پیشرفت فیزیکی آن از صفر به ۱۰۰ درصد رسید.
وی گفت: در سفر دکتر نوبخت به شهرکرد ۱۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل جاده ناغان به سد کارون ۴ با تخصیص ۱۰۰ درصدی مصوب شد و پیشرفت فیزیکی از ۳۰ به ۴۰ درصد افزایش یافت.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در این سفر ۵۲۰ میلیارد ریال برای اجرای جاده شهرکرد به ناغان بازفت مصوب و ۴۲۰ میلیارد ریال آن تخصیص داده شد که پیشرفت فیزیکی این طرح از ۳۲ به ۳۷ درصد رسید.
وی افزود: در سفر معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان ۱۱۰ میلیارد ریال با تخصیص ۱۰۰ درصدی برای جاده اردل به گورمیزه به دوپلان مصوب شد و پیشرفت فیزیکی این طرح از ۳۳ به ۳۵ درصد افزایش پیدا کرد.
شهریارپور تصریح کرد: در این سفر ۶۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طر انتقال آب بن به بروجن مصوب شده که تاکنون ۲۱۶ میلیارد ریال آن در قالب اسناد تسویه تخصیص یافته و پیشرفت فیزیکی طرح از ۶۱ به ۶۳ درصد رسیده است که مطلوب نیست.
وی یادآور شد: در سفر رییس این سازمان ۶۲ میلیارد ریال برای تکمیل ایل‌راه‌های عشایری چهارمحال و بختیاری مصوب و ۴۲ میلیارد ریال تخصیص داده شد که پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها از ۵۹ به ۶۲ درصد افزایش پیدا کرد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در این سفر اعتبار لازم به‌منظور تکمیل و تجهیز فضاهای آموزشی آموزش و پرورش استان برای ۸۹ مدرسه در نظر گرفته شد که از این تعداد تاکنون ۲۷ مدرسه به‌طور کامل تجهیز شده و بقیه در دست انجام است.
وی گفت: در سفر معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برای توسعه باغات در ۵ هزار هکتار از زمین‌های شیب‌دار ۵۲۲ میلیارد ریال مصوب و ۱۴۹ میلیارد ریال تخصیص داده شد و پیشرفت فیزیکی این طرح از ۴۵ به ۵۷ درصد افزایش یافت.
شهریارپور تاکید کرد: در این سفر برای تکمیل طرح تامین آب آشامیدنی ۲۰ روستا با ۹ هزار نفر جمعیت و ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شد.
وی افزود: همچنین اعتبار لازم برای جابجایی و تثبیت ۴۷ روستای در معرض خطر رانش زمین و ریزش کوه چهارمحال و بختیاری پیش‌بینی شد که از این تعداد تاکنون مطالعات ۷ روستا انجام شده و بقیه در دستور کار قرار دارد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: این استان ۱۲۴ طرح عمرانی نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد دارد که تکمیل و بهره‌برداری از آن‌ها نیازمند ۵ هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال اعتبار است.
وی یادآور شد: اجرای ۸۹ پروژه با ۱۲۲ زیرپروژه مرتبط با جهش تولید در استان به ۸۴ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
شهریارپور اظهار داشت: تسریع در تکمیل راه‌آهن مبارکه – سفیددشت – شهرکرد تا بهار ۱۴۰۰، بهره‌برداری از ۲ هزار و ۴۴۰ واحد مسکن محرومان روستایی، اختصاص ۲ هزار واحد سهمیه دیگر مسکن محرومان روستایی، شروع عملیات اجرایی احداث آزادراه شهرکرد به ایذه، تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات مصوب سفر دکتر نوبخت، ‌اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال برای تملک زمین‌های واقع در مسیر احداث جاده شهرکرد به ناغان به بازفت، اختصاص یک‌هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال از منابع ملی برای خرید تجهیزات مقابله با ویروس کرونا و افزودن ۲ طرح شامل تکمیل زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی و کلینیک بیماران خاص به مجموع مصوبات سفر معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به شهرکرد از مهمترین خواسته‌های مسوولان این استان است.
به گزارش ایرنا، ۳۱ مردادماه سال گذشته ۱۴ طرح با ۵ هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال اعتبار در سفر معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به چهارمحال و بختیاری مصوب شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha