۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۵
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83769911
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ هزار و ۲۰۰ کلاس درس در البرز تکمیل می شود

کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: به همت خیرین مدرسه ساز ۲ هزا ر و ۲۰۰ کلاس درس برای سال تحصیلی آینده در این استان تکمیل و آماده می شود.

عزیزاله شهبازی روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان البرز افزود: با توجه به بررسی های صورت گرفته البرز ۸ هزار و ۲۰۰ کلاس درس کم دارد که باید در این زمینه اهتمام داشت.

وی بیان داشت:  به ازای هر میزان ریالی که خیرین  در امر مدرسه سازی کمک می کنند، دولت نیز برای ساخت و ساز مدارس مساعدت خواهد داشت.

شهبازی  ضمن تبریک روز معلم و کار ادامه داد: در روز ۱۲ اردیبهشت ماه آغاز هفته گرامیداشت معلم را در پیش داریم و جایگاه معلم بسیار رفیع و قابل احترام است، در تمام کشورهای دنیا قدردانی از مقام معلم در تقویم دارند و در تقویم رسمی نظام جمهوری اسلامی این روز مصادف شده است با شهادت استاد شهید مرتضی مطهری که نام، آوازه و تالیفات این شهید گرانقدر همچنان پرفروغ و چراغ راه نسل جوان است.

وی گفت: جای دارد که یاد و خاطره والدین شهیدان فهمیده را نیز گرامی داریم چراکه فرزندان آنها دانش اموز بودند که به فیض شهادت رسیدند و فرزند دیگرشان نیز اکنون در کسوت معلمی به جامعه خدمت می کند.
استاندار البرز با اشاره به سامانه آموزشی شاد، اظهارداشت : در این ۲ ماه توانستیم تجهیز شویم در شروع کار با استفاده از دنیای تکنولوژی بهترین بهره برداری را در راستای توسعه آموزش مجازی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه اکنون داد و ستد و خرید و فروش نیز به فضای مجازی روی آورده اند، افزود: در خصوص توسعه اپلیکیشن شاد پشتیبانی لازم را خواهیم داشت و باید کارگروهی متشکل به مسوولیت معاون سیاسی استانداری البرز و با حضور مسوول آی تی استان که همواره در حوزه زیرساخت و فناوری فعال هستند، راه اندازی شود که کمک های لازم را در خصوص ارتقا زیرساخت های مربوط به شاد داشته باشند.
شهبازی عنوان کرد: تاکنون درمان و واکسن قطعی برای کرونا کشف نشده بنابراین مشخص نیست این بیماری تا کی ادامه دارد بنابراین باید آماده باشیم که آموزش های مجازی با تولید محتوای کافی ترویج بیشتری داشته باشد.
وی با بیان اینکه تولیدکنندگان و خیرین بسیاری در استان البرز برای ساخت مدرسه اعلام آمادگی کرده اند که با پیش بینی زمین مناسب می توان این ارتباط سازنده را برقرار کرد، گفت: در شهرستان ها کارگروهی با مسئولیت فرمانداران و با عضویت، شهرداران، شوراها و نماینده خیرین تشکیل شود که فضاهای آموزشی ایجاد و تجهیز شوند.
استاندار البرز با اشاره به اینکه با توجه به رشد سریع مهاجرت به طور متوسط سالانه ۱۲ هزار دانش آموز به البرز اضافه می شود، افزود: مهاجرت ما را رها نمی کند و ناگزیر هستیم که زیرساخت های لازم را برای این امر فراهم کنیم.
وی گفت: در بحث اجرای سند تحول بنیادین در البرز گفتگوها و اقدامات بسیار خوبی صورت گرفت  از این رو باید از گردش کار این امر و کارگروه های تشکیل شده، گزارشی ارائه شود.
شهبازی افزود: سرانه فضای آموزشی در البرز از  ۳.۲۸ به ۳.۴۸ درصد برای هر نفر رسید که این تحول بسیار بزرگی محسوب می شود و  نشان دهنده فعالیت و تحقق برنامه ها در این زمینه است.
وی با اشاره به اینکه افتخار دارم که چندین سال در کسوت معلمی بودم، ادامه داد: چند تن از بهترین معلمان استان البرز نیز در این جلسه حضور دارند و قدردانی و تقدیر از این افراد دیگران را نیز ترغیب و تشویق می کند چراکه مجموعه استان برای ارتقا اموزش و پرورش استان پای کار هستند.

۴۰۰تخت نقاهتگاهی در البرز به شبکه بیمارستانی کشور وصل شد

وی از همراهی روحانیون معزز و مجموعه دستگاه قضایی استان در راستای مدیریت کرونا قدردانی کرد و گفت: با تمام این تفاصیل همه پای کار بودند و از روز اول شیوع کرونا همیشه ۶۰۰ تخت خالی در ۱۷ بیمارستان برای پذیرش بیماران داشتیم و این بیماری در استان بخوبی مدیریت شد.
شهبازی با قدردانی از همکاری های مجموعه آموزش و پرورش برای مقابله با کرونا، افزود: بیش از ۴۰۰ تخت نقاهتگاهی در البرز تجهیز و به شبکه بیمارستانی کشور وصل شد، که بخشی از آن از سوی آموزش و پرورش اختصاص یافت و همچنین بیش از ۷۰ نیروی این اداره کل نیز که کارشناسان بهداشت بودند به کمک کادر درمان شتافتند.
وی عنوان کرد: اکنون با توجه به مدیریتی که صورت گرفته، بیش از ۸۰ درصد تجهیزات تنفسی در بیمارستان های استان بدون استفاده هستند و تعداد بالایی از تخت های آی سی یو خالی شده اند ولی همچنان نگران موج دوم شیوع کرونا هستیم که باید تدابیر لازم برای این خطر بزرگ نیز اندیشیده شود و مردم باید فاصله گذاری هوشمند اجتماعی را رعایت کنند.

استاندار البرز درادامه  با تبریک روز ملی شورا، افزود: این نهاد مردمی در دهه ۷۰ بعنوان یکی از فصول مهم قانون اساسی تشکیل شد و خیرات و برکات این نهاد را دیدیم چراکه یک پارلمان شهری است و مهمترین ابزار شوراها، شهرداران هستند از این رو از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا قدردانی می کنم بویژه در شهر کرج و شهردار این کلانشهر که بسیار فعال و کوشا است.
شهبازی
وی گفت: در خصوص بیماری کرونا که جزء مباحث مهم روز است، که البته در گذر از این بحران هستیم و یاد گرفته ایم چگونه با وجود چنین بیماری خطرناکی از جان خود محافظت کنیم و به زندگی ادامه دهیم.
استاندار البرز اضافه کرد: با همراهی مردم، کمک های خیرین، کادر بهداشتی و درمانی، فرمانداران، شوراها، شهرداری ها و  دهیاری ها، اصنافف تولیدکنندگان که استان بزرگ البرز با وجود شرایط موجود که میزان بالایی از تردد را دارد و روزانه به صورت میانگین یک میلیون و ۴۰۰ تردد را از محورهای استان داریم، ۶۲ منطقه بافت ناکارآمد با بیش از یک میلیون جمعیت، تعاملات اجتماعی گسترده بین مردم استان با نقاط دیگر کشور، تراکم جمعیت در استان، طرح فاصله گذاری اجتماعی به سختی اجرایی شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =