اتحادیه عرب خواستار تسریع اصلاحات اقتصادی در لبنان شد

تهران - ایرنا - «اتحادیه عرب» تحت نفوذ سعودیها و در بیانیه‌ای جانبدارانه، از دولت لبنان خواست تا اصلاحات اقتصادی را تسریع کرده و به خواسته‌های معترضان توجه و آنها را برآورده کند.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، اتحادیه عرب به دنبال افزایش تنش بین معترضان و نیروهای امنیتی در شهر طرابلس در شمال لبنان همچنین تاکید کرد که وضعیت این کشور می‌تواند به سرعت پیامدهای غیر قابل تصوری داشته باشد.

«حسام زکی» دستیار دبیرکل اتحادیه عرب امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که تحولات سریع در لبنان و افزایش تنش در خیابان‌ها بین معترضان و ارتش لبنان، مخصوصا در طرابلس، نیاز به رسیدگی و تلاش جدی دولت این کشور دارد.

وی افزود: وضعیت در لبنان بویژه در خیابان‌ها، بسیار حساس است و به سرعت می‌تواند به پیامدهای غیر قابل تصوری تبدیل شود.

وی اضافه کرد: بحران بانکی، اقتصادی و مالی که لبنان با آن مواجه است، نیاز به رویکرد سریع و مصمم دولت این کشور دارد و تمام احزاب در قبال آن مسئولیت ملی دارند.

در این بیانیه اتحادیه عرب، بر همبستگی با لبنان و مردم این کشور در شرایط دشوار فعلی برای غلبه بر مشکلات تاکید کرد.

جمعی از معترضان لبنانی دیروز در شهر طرابلس در شمال این کشور ضمن آتش زدن اموال عمومی و خصوصی به سوی خودروهای ارتش بمب دست‌ساز پرتاب کردند.

فرماندهی ارتش این کشور با صدور بیانیه‌ای با اعلام این موضوع افزود: این افراد که به وضعیت بد اقتصادی اعتراض داشتند، به شعب چند بانک حمله کرده و ضمن وارد کردن خسارت به آنها، با نیروهای ارتش که سعی در آرام کردن و جلوگیری از وارد شدن خسارات بودند، درگیر شدند.

بالا گرفتن اختلافات سیاسی منشاء بسیاری از مشکلات اقتصادی لبنان اعلام شده است و این روزها جامعه این کشور را دستخوش مخاطرات بزرگی کرده و محافل سیاسی و رسانه‌ای این اختلافات را چاشنی بزرگی برای وقوع انفجار اوضاع اجتماعی در این کشور می‌دانند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =