مرگ برای انسان مومن به مانند بوییدن گل است

تهران- ایرنا- رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها مرگ برای انسان مومن را به مانند بوییدن گل توصیف کرد و گفت: افرادی با نشاط راهی آخرت می‌شوند که توشه کافی از دنیای فانی به همراه ببرند.

مراسم چهلمین روز درگذشت حجت الاسلام محمدمهدی صالحی معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها امروز - چهارشنبه - به صورت مجازی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها در این مراسم اظهارداشت: این مجاهد راه دین و رهبری در دوران خدمت به خوبی به وظایف خود عمل کرد و مسیری را نشان داد که افق‌های تازه‌ای برای نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها می‌توانست نشان داده شود. اما هجرتش از این دنیا سرنوشتی است که حتی برای پیامبر اکرم(ص) نیز وجود داشت و طبق کلام خدا، ‌ هیچ فردی دراین دنیا عمر جاودانه ندارد.

وی افزود: افرادی در این دنیا پیروز هستند که با جمع‌آوری توشه معنوی از دیگران سبقت گرفته و به خداوند نزدیک شوند و این فرصت را خداوند در اختیار همه قرار داده است. البتهو خوشحالیم که مرحوم صالحی با کوله‌باری از مجاهدت و تلاش در راه دین هجرت کرد.

رییس نهاد نمایندگی رهبری دردانشگاه‌ها با بیان این که مرگ برای انسان مومن به مانند بوییدن گل است، ‌ افزود: آدم مومن از این دنیا آسان عبور می‌کند در روایت‌ها ائمه اطهار (ع) نیز چگونگی معاشرت، برخورد با مردم و زندگی در این دنیای فانی بیان شده است. همچنین در روایات آمده است که به نحوی زندگی کنید که دیگران به یادتان باشند و پس از مرگتان نیز همه گریان شما شوند.

رستمی ادامه داد: برای مرحوم صالحی دهها ختم قرآن و هزاران عمل صالح به نیابت او انجام شد، این نشان از شخصیت متعالی او در بین مردم دارد که برای اهداف متعالی می‌جنگید و حال که حرکت او رصد می‌شود، ‌ انسان احساس دلتنگی می‌کند.

وی با تاکید براین که مرحوم صالحی دلسوز، خسستگی ناپذیر، اشراف به موضوع‌های مختلف، اطمینان بخش و در مجموع دوست بود، اظهار داشت: جلوه ایمان و صبر در انجام اموری که انجام می‌داد پس از آسمانی شدنش در بین خانواده ایشان نیز نمایان شد که بر این مصیبت سخت به خوبی صبر پیشه کردند.

رستمی خاطرنشان کرد: برای این سرباز دین شفاعت اهل بیت و عنایت امام رضا(ع) ‌را مسئلت داریم و از خداوند می‌خواهیم علو درجات را برای مرحوم صالحی و خانواده ایشان در نظر بگیرد.

حجت‌الاسلام دکتر محمدمهدی صالحی ۲۲ اسفند ماه سال ۹۸ در مسیر تهران به مشهد در پی سانحه تصادف رانندگی، در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد. وی روز نخست فروردین ماه ۱۳۹۹ دعوت حق را لبیک گفت.

آن مرحوم از سال ۱۳۹۰ تا سال ۱۳۹۷ مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد بود و از آبان ۱۳۹۷ به سمت معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام در دانشگاه‌های کشور منصوب شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش