۱۰ درصد دانش‌آموزان استان سمنان از برنامه شاد محروم هستند

سمنان- ایرنا- معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: بین ۱۰ تا ۱۱ درصد دانش‌آموزان استان به برنامه شبکه آموزشی دانش‌آموزان یا شاد ویژه آموزش‌های سال تحصیلی در شرایط شیوع کرونا دسترسی ندارند.

حسین رشیدی روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری ابراز داشت: ۱۲ هزار و ۸۷۰ دانش آموز از ۱۲۳ هزار و ۵۰۰ دانش آموز استان سمنان به دلایل مختلفی مانند نداشتن گوشی تلفن همراه هوشمند، و فقدان دسترسی به اینترنت و تلویزیون از شبکه آموزشی دانش‌آموزان یا شاد و برنامه‌های آموزشی محروم هستند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان گفت: از مجموع ۱۲ هزار و ۷۸۰ نفر، چهار هزار و ۵۰۵ نفر گوشی تلفن همراه هوشمند ندارند.
وی با بیان اینکه برنامه آموزشی شاد نظارت بر آموزش در فضای مجازی را ساماندهی کرد، ادامه داد: پرسشنامه‌ای مبنی بر رضایت دانش‌آموزان استان سمنان از برنامه آموزشی تهیه و برای ۹ هزار دانش‌آموزارسال شد که بیش از یک هزار دانش‌آموز به پرسشنامه جواب دادند و براساس جواب‌های ارسال شده ۴۵ درصد دانش‌آموزان از برنامه آموزشی شاد رضایت دارند.
رشیدی تصریح کرد: سطح علمی دانش‌آموزان استان سمنان نسبت به برنامه‌های آموزشی ارایه شده بالاتر بود و به همین دلیل تعداد دانش‌آموزانی که از برنامه شاد رضایت دارند قابل توجه نیست.
وی خاطرنشان کرد: میانگین نمرات امتحانات نهایی در استان سمنان هشت درصد بالاتر از میانگین نمرات امتحان نهایی در کشور است.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان ادامه داد: استان سمنان جزو اولین استان‌ها در کشور بود که با شیوع کرونا استفاده از ظرفیت دانش‌آموزان به عنوان همیار معلم را اجرایی کرد.
وی بیان کرد: همیار معلم یکی از نکات مهم مورد توجه وزارت آموزش و پرورش است و استان سمنان در این زمینه عملکرد مطلوب داشته است.
رشیدی تصریح کرد: یک هزار و ۱۸۳ مدرسه در استان سمنان در ۲ مرحله ضدعفونی شد.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان اضافه کرد: هفت میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال اعتبار برای ضدعفونی کردن مدرسه‌های استان سمنان اختصاص یافت.
وی افزود: ۹۵ هزار ماسک توسط دانش‌آموزان و همکاران آموزش و پرورش استان سمنان تولید و با تایید نمایندگان حوزه بهداشت و درمان بین دانش‌آموزان و کارکنان توزیع شد.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان بیان کرد: استان با نرخ ۹۴ درصد پوشش تحصیلی در این شاخص ۱۱ درصد بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.
رشیدی اضافه کرد: از مجموع ۹۲۰ مدیر ۹۱۳ مدیر در شبکه آموزشی دانش‌آموزان یا شاد حضور دارند و مشغول فعالیت هستند.

 استان سمنان با ۱۲۳ هزار و ۵۰۰ دانش آموز، هشت هزار و ۵۰۰ معلم در ۶ هزار کلاس درس دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =