مطالبه مالیات خانه هایی که از سال ٩٥ خالی مانده است

تهران- ایرنا- وزارت راه و شهرسازی بهمن ماه سال گذشته سامانه شناسایی خانه‌های خالی را طراحی و روز گذشته تحویل سازمان امور مالیاتی داد، بر این اساس خانه‌هایی که از سال ٩٥ خالی مانده است به زودی مشمول دریافت مالیات می‌شود.

وزارت راه و شهرسازی با هدف مهار سوداگری در بازار مسکن و کاهش اجاره بها مدت‌های طولانی در تلاش بود تا سامانه ملی املاک و اسکان طراحی و رونمایی شود.

این اتفاق بهمن ماه سال گذشته رخ داد و مصوبه‌ای که از سال ٩٥ روی زمین مانده بود به همت وزارت راه و شهرسازی به مرحله اجرایی رسید، روز گذشته نیز این سامانه تحویل سازمان امور مالیاتی کشور شد تا با اتصال به پایگاه‌های اطلاعاتی وارد شناسایی و مطالبه مالیات از خانه‌های خالی شوند.

«محمود محمودزاده»معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی آخرین بار اعلام کرده بود که با راه‌اندازی سامانه املاک و اسکان، شاهد تاثیر ویژه در بخش مسکن هستیم؛ زیرا بیش از دو میلیون و ۶۰۰ واحد می‌تواند وارد بازار عرضه مسکن شود که خودبه خود با عرضه بیشتر، شاهد تاثیر آن بر بازار اجاره بها خواهیم بود.

آمار دقیق خانه های خالی را سازمان زمین و مسکن وزارت راه و شهرسازی به کمک سایر نهادهای اطلاعاتی منتشر میکند و پس از آن امکان مطالبه سازمان امور مالیاتی از مالکان خانه های خالی فراهم می شود.

از آنجایی که مصوبه دریافت مالیات از خانه های خالی به سال ٩٥ بازمیگردد، قرار است هر خانه ای که از ٥ سال بیش خالی از سکنه بوده بر اساس متراژ مالیات پرداخت کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha