۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۴
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83769259
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار ارتش چین به ناوشکن آمریکایی

پکن- ایرنا- ارتش چین نیروهای دریایی و هوایی خود را برای هشدار به ناوشکن آمریکایی که به آبهای سرزمینی چین در جزایر شیشا واقع در دریای جنوبی این کشور وارد شده بود سازماندهی کرد.

به گزارش ایرنا از شینهوا، سخنگوی ارتش چین روز چهارشنبه در این ارتباط گفت: به دنبال ورود غیرقانونی یک ناوشکن آمریکایی به منطقه، چین کشتی ها و هواپیماهاش را برای پیگیری، نظارت و شناسایی کشتی جنگی آمریکا به منطقه اعزام کرده است.

یک ناوشکن آمریکا به نام «یو اس اس باری»  DDG-۵۲ روز گذشته /سه شنبه/ بدون کسب مجوز، به آب‌های چین جنوبی در منطقه جزایر شیشا وارد شده بود.

سرهنگ "لی هامین" سخنگوی فرماندهی واحد جنوب ارتش آزادیبخش خلق چین اظهار کرد: ناوشکن «یو اس اس باری» که یک ناوشکن موشکی هدایت شونده است به طور غیرقانونی به آب های سرزمینی وارد شده بود و به دنبال آن چین نیز کشتی ها و هواپیماهایش را برای پیگیری، نظارت و شناسایی کشتی جنگی آمریکا به آب های منطقه اعزام کرد.

این مقام ارتش چین از آمریکا خواست به جای تعرض به آب های سرزمینی چین، توجه بیشتری به اقدامات پیشگیرانه و کنترل بیماری کرونا در آمریکا داشته باشد و عملیات های نظامی که به امنیت و صلح و ثبات منطقه ضرر می زند را متوقف کند.

او افزود: رویکرد تهاجمی ایالات متحده، خطرات امنیتی در منطقه را افزایش داده و اراده مشترک کشورهای منطقه برای حفظ صلح و ثبات در دریای چین جنوبی را شکسته است.

دریای جنوبی چین دریایی حاشیه‌ای است که بخشی از اقیانوس آرام به شمار می‌آید و ناحیه‌ای در حدود ۳.۵ میلیون کیلومتر مربع از سنگاپور تا تنگه تایوان را در بر می‌گیرد این دریا پس از پنج اقیانوس جهان بزرگترین ناحیه دریایی جهان است.

جزیره‌های واقع بر دریای جنوبی چین و همچنین خود دریا، مورد جدال کشورهای مختلف هستند به همین علت حتی نام‌های متفاوتی برای اشاره به این دریا به کار می‌رود که البته «دریای جنوبی چین» نام پذیرفته شده بین‌المللی، حداقل در انگلیسی و زبان‌های اروپایی است.

ایالات متحده، این دریا را از آب‌های بین‌المللی می‌داند و بر حق قانونی کشتی‌ها و زیر دریایی‌ هایش در رفت ‌و آمد در این دریا تاکید دارد موضوعی که همواره واکنش تند چین را به دنبال داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =