صندوق نیکوکاری دانشگاهیان تشکیل می‌شود

تهران-ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش‌عالی، پژوهش و فناوری کشور بر ضرورت اقدام در قالب تشکیل «صندوق نیکوکاری دانشگاهیان» تاکید کرد.

به گزارش روز چهارشنبه وزارت علوم، در متن نامه منصور غلامی به روسای دانشگاه ها آمده‌است: با عنایت به نقش قابل توجه دانشگاهیان و مشارکت گسترده ایشان در امور خیر و عام‌المنفعه و با عنایت به ضرورت انسجام‌بخشی و ساماندهی آن و در راستای تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب در طرح مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهش و فناوری با هدف، عمل به ایده دانشگاه اجتماعی و مسوولیت اجتماعی این نهاد در ایام و لیالی پربرکت ماه مبارک رمضان برای شرکت در پویش ملی "زندگی دست یاریگر توست" در قالب تشکیل «صندوق نیکوکاری دانشگاهیان» اقدام لازم را معمول دارند.

وزیر علوم در ادامه این نامه تاکید کرده‌است: این اقدام به منظور مشارکت مالی و داوطلبانه دانشگاهیان و فراهم آوردن منابع برای تامین بخشی از نیازهای ضروری دانشگاهیان درگیر پیامدهای درمانی، اقتصادی و روانی بیماری کووید ۱۹ انجام می‌شود.

غلامی در این نامه تصریح کرده‌است: بدیهی است که در برخی دانشگاه‌ها و مراکز، در این خصوص ظرفیتی وجود دارد که می‌تواند از آن استفاده شود و کار را تسهیل کند.

به گزارش ایرنا، غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم پیش از این در گفت و گو با ایرنا، از تشکیل این صندوق خبر داد و گفت: دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، ‌ پژوهش و فناوری با دریافت این دستورالعمل و با هدف عمل به ایده دانشگاه اجتماعی و مسوولیت اجتماعی این نهاد در روزهای ماه رمضان به منظور شرکت در پویش ملی «زندگی دست یاریگر توست» در قالب تشکیل صندوق نیکوکاری دانشگاهیان، اقدام لازم را باید انجام دهند.

وی این اقدام را به منظور مشارکت مالی و داوطلبانه دانشگاهیان برای تامین بخشی از نیازهای ضروری سایر دانشگاهیان درگیر پیامدهای درمانی، اقتصادی و روانی کرونا اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =