وزش باد با سرعت ۵۸ کیلومتر بر ساعت زاهدان را درنوردید

زاهدان- ایرنا- معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد در ۲۴ ساعت گذشته با سرعت ۵۸ کیلومتر بر ساعت زاهدان را در نوردید و موجب شد تا شعاع دید افقی در فرودگاه این شهر به ۴۰۰۰ متر کاهش یابد.

محمود دیانتی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: امروز شدت وزش باد شدید که از روز دوشنبه در نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان آغاز شده کاهش یافته و شرایط در حالت عادی است.
وی افزود: در شبانه روز گذشته علاوه‌بر شهر زاهدان، وزش باد شدید در نصرت آباد نیز سبب شد تا شعاع دید افقی به سبب خیزش گردوخاک به سه هزار و ۵۰۰ متر کاهش یابد.
معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: وزش باد شدید با سرعت۶۱ کیلومتر بر ساعت شهر خاش را نیز دربرگرفت اما این باد تغییر به خصوصی در کاهش دید افقی ایجاد نکرد.
وی تصریح کرد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی انتظار می‌رود از امروز وزش بادهای به نسبت شدید شمالی در شمال استان آغاز و در برخی مناطق منجر به خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی شود.
دیانتی افزود: انتظار می‌رود با آغاز جریانات شمالی، دمای هوا بویژه نیمه شمالی سیستان و بلوچستان روند کاهش به خود گیرد و هوا سردتر شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha