۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۲
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83768973
۰ نفر

برچسب‌ها

تحلیل و گزارش در مطبوعات یزد ضعیف است

یزد- ایرنا- رییس بسیج رسانه استان یزد گفت: تحلیل محتوا، گزارش‌های خبری ، یادداشت و مطالب عمقی در مطبوعات و رسانه‌های گروهی استان محدود است و باید برای ارتقا آن اقدام مناسب به عمل آید.

مصطفی گل محمدی روز چهارشنبه در نشست هیات اندیشه‌ورز جمعی از فعالان رسانه‌ای افزود: نداشتن خبرنگاران متخصص در رشته‌های مختلف از جمله مواردی است که در کمبود تحلیل محتوا در رسانه‌ها موثر است.

وی ادامه داد: برگزاری دوره‌های علمی و دانش‌افزایی برای خبرنگاران و شناسایی و جذب جوانان علاقه‌مند برای ورود به عرصه رسانه باید جدی در سال‌جاری مدنظر قرار گیرد .

این مسوول اظهار کرد: تعریف ساختار مشخص برای فعالیت فعالان رسانه و ارتقای همکاری بین تمامی خبرنگاران و سایر فعالان رسانه باید در اولویت قرار گیرد.

گل محمدی تاکید کرد: برگزاری دوره‌های آمورشی، هم اندیشی، جلسه‌های پرسش و پاسخ و مطالبه‌گری  باید بر اساس نیاز استان به آن پرداخته شود.

وی گفت: در  یکسال گذشته اعضای بسیج رسانه از ۳۰۰ نفر به ۸۰۰ نفر افزایش یافت و با برنامه‌ریزی مدون به دنبال انجام وظایف در ابعاد کمی و کیفی هستیم .

رییس بسیج رسانه یزد همچنین از فعالیت ۱۰ کانون زیر پوشش در یزد، اردکان، اشکذر، ابرکوه، بافق ، بهاباد، تفت ، خاتم ، مهریز و میبد خبر داد.

از تشکل‌های مختلف رسانه‌ای استان می‌توان به خانه مطبوعات و تشکل انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری اشاره کرد.

بسیج رسانه استان یزد فعالیت خود را از سال ۱۳۹۱ آغاز کرد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =