تشکیل فراکسیون اقتصاد دانش بنیان در راستای تحقق گام دوم انقلاب است

ایلام - ایرنا - منتخب حوزه شمالی استان ایلام در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فراکسیون اقتصاد دانش بنیان در مجلس یازدهم به طور غیررسمی اعلام موجودیت کرد، گفت: این فراکسیون در راستای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی تشکیل شده است.

سارا فلاحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این فراکسیون با ابتکار برخی از منتخبان مجلس یازدهم و در راستای عملیاتی شدن راهبرد اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری تشکیل شده است.

وی یادآور شد: در این راستا موسسان و اعضای این فراکسیون با رییس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور دیدار کردند.

منتخب ایلام تاکید کرد: اقتصاد دانش بنیان نماد پیوند علم و ثروت است و استفاده مسوولان از محصولات و تولیدات دانش بنیان بهترین راه برای تبلیغ این شرکت هاست.

فلاحی با اشاره به اهمیت عبور از تمرکزگرایی و تهران محوری گفت: باید شرکت های دانش بنیان در سراسر کشور مخصوصا در استان های محرومی مانند ایلام مورد توجه قرار گیرند.

وی تاکید کرد: برای اینکه مردم به محصولات شرکت های دانش بنیان اعتماد کنند باید دولت ها در زمره اولین مصرف کننده های محصولات آن ها باشند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در ۵۵۴ شعبه ثابت و سیار شهری و روستایی در نقاط مختلف استان ایلام در هر دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران برگزار شد.

استان ایلام دارای سه کرسی در مجلس شورای اسلامی است که ۲ کرسی آن متعلق به حوزه شمالی شامل شهرستان های ایلام، سیروان، چرداول، هلیلان، ایوان، مهران و ملکشاهی  است و یک کرسی متعلق به حوزه جنوبی شامل شهرستان های دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان است.

در حوزه شمال استان علی‌اکبر بسطامی با ۴۲ هزار و ۲۹۶ رای و سارا فلاحی با ۳۶ هزار و ۹۰۹ حائز بالاترین رای شدند که با تایید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان، به طور مستقیم به مجلس راه یافتند.

در حوزه جنوب هیچکدام از نامزدها موفق به اخذ ۲۰ درصد آرای ماخوذه و ورود مستقیم به مجلس نشدند و بهزاد علیزاده با ۱۸ هزار و ۵۰۵ رای و صادق کرمی با ۱۶ هزار و ۳۷۲ رای به دور دوم انتخابات راه یافتند.

۴۵۱ هزار نفر از مردم استان واجد شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند ماه امسال بودند که این از این تعداد ۳۱۷ هزار نفر در حوزه شمالی و ۱۳۴ هزار نفر نیز مربوط به حوزه جنوبی استان است.

دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه جنوب قرار بود فروردین‌ماه برگزار شود که بدلیل شیوع کرونا به شهریورماه موکول شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha