رزمایش همدلی و کمک‌های مومنانه در خلخال برگزار شد

اردبیل - ایرنا - مرحله اول رزمایش کمک و مواسات مومنانه با هدف کمک‌رسانی به نیازمندان و افراد آسیب‌دیده ناشی از شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل با رمز یا صاحب‌الزمان (عج) در خلخال برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خلخال روز چهارشنبه در این رزمایش گفت: رزمایش سراسری کمک مومنانه برای کمک و خدمت‌رسانی به نیازمندان و اقشار آسیب‌دیده از بیماری کرونا و افرادی که مشاغل خود را از دست داده‌اند، با محوریت سپاه و با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی این شهرستان برگزار شد.

سرهنگ جهانبخش عطایی افزود: در مرحله اول این رزمایش یک‌هزار و ۴۸۰ هزار بسته معیشتی و غذایی شامل برنج ،روغن نباتی ،گوشت قرمز،گوشت مرغ ،ماکارونی، خرما ، سایر اقلام ضروری و موردنیاز خانواده‌های آسیب‌پذیر و نیازمند شناسایی شده با استفاده از ده‌ها دستگاه خودرو وانت توزیع شد.

وی با بیان اینکه این رزمایش در سه مرحله انجام خواهد شد، اظهارداشت: مرحله دوم این رزمایش در ماه مبارک رمضان همزمان با میلاد با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و مرحله دوم آن نیز در روز عید سعید فطر برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این بسته‌های معیشتی شامل هفت رقم اقلام اساسی است، بیان‌کرد: بسته‌های معیشتی رزمایش کمک مومنانه با مشارکت سپاه و بسیج خیرین و مردم نوع‌دوست تهیه شده است.

سرهنگ عطایی گفت: بسته‌های معیشتی تهیه و توزیع شده در بین نیازمندان آسیب‌دیده از روزگار کرونایی با حفظ کرامت انسانی در بین خانوارهایی شناسایی شده شهری و روستایی این شهرستان توزیع می‌شود.

فرمانده سپاه خلخال با اشاره به نحوه شناسایی خانوارهای نیازمند و آسیب‌پذیر ادامه‌داد: تمامی خانوارهای مستحق استان شناسایی و مشخصات آنها مانند کد ملی و شماره تماس آنها احصا و ثبت شده است.

او افزود: یکی از موضوعات مهم این رزمایش شرکت همه اقشار مردم با هر میزان توانایی کمک در این طرح بوده که باعث ترویج فرهنگ انفاق در جامعه خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =