وزیر علوم: دانشگاه تعطیل نیست

تهران-ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: به هیچ وجه نباید این القاء در جامعه شکل گیرد که دانشگاه‌ها تعطیل هستند؛ دانشگاه‌ها به هیچ وجه تعطیل نیستند.

به گزارش روز سه شنبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، منصور غلامی در نشست مجازی معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها تاکید کرد: فقط کلاس های درس به صورت حضوری برگزار نمی شود و فعلا آموزش های آنلاین و مجازی جایگزین آن شده است. سایر بخش های دانشگاه ها اعم از اداری، پژوهشی، آزمایشگاه ها و بخش دیگر فعال و مشغول ارائه خدمات هستند.

وزیر علوم اظهار داشت: استادان فعال و پرتلاش که در شرایط دشوار اخیر، کلاس های خود را در قالب آموزش های الکترونیکی با کیفیت خوبی برگزار و به دانشگاه و دانشجویان کمک کرده اند باید تقدیر شوند.

غلامی افزود: تشکیل جلسات و شوراهای مختلف در دانشگاه ها با حضور جمعی اعضای هیات علمی و مسوولان مرتبط باید به شکل جدی مورد نظارت قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: لزوم حفاظت و حراست از دستاوردها و تجربه های خوب برگزاری آموزش های الکترونیک در دانشگاه ها، تلاش و برنامه ریزی جدی و دقیق برای کم کردن نواقص موجود سخت افزاری و نرم افزاری، همچنین استفاده از این روش به عنوان یک مدل آموزشی در کنار روش‌های آموزش حضوری در شرایط پس از کرونا ضروری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =