رزمایش مومنانه مرهمی بر زخم های کرونایی نیازمندان در کهگیلویه وبویراحمد

یاسوج- ایرنا- ویروس مرموز و مرگبار کرونا به همان میزان که تهدیدی جدی برای سلامت جسم و روح انسان در اقصی نقاط جهان و کشورمان شده پیامدهای دردناک و تبعات منفی آن اکنون بسیاری از حوزه های دیگر از جمله معیشت و اقتصاد را نیز به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

اکنون ترکش های ناشی از برخی اعمال محدودیت ها و مقررات و دستورالعمل ها از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا برای کنترل و گسترش نفوذ این ویروس که البته ضرورتی غیرقابل انکار نیز بوده تا حدودی زیادی متوجه بخش اقتصادی شده که بدون شک میزان خسارات و ضربه ناشی از بحران کرونایی برای افراد نیازمند و فقیر جامعه کمی عمیق تر مهلک تر بوده است.

البته در این میان تاثیرات و اصابت های این طرح های مقابله ای ناشی از بحران کرونا در مناطق کم برخورداری همچون کهگیلویه وبویراحمد که مردم با بنیه ضعیف مالی و اقتصادی بیشتری مواجه هستند بیش از پیش نمایان است.

توزیع ۲۵ هزار بسته معیشتی با محوریت سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد

امروز همچنین نخستین رزمایش کمک مومنانه با لبیک به فرموده مقام معظم رهبری و با توزیع ۲۵ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان ، با حضور حسین کلانتری استاندار ، نماینده ولی فقیه در استان ، فرمانده سپاه فتح و جمعی از مسئولان و مدیران و نهادهای حمایتی در مصلی امام خمینی ره شهر یاسوج آغاز شد.

 فرمانده سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد در حاشیه این آیین گفت؛ بعد از فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص کمک مومنانه به نیازمندان و افراد آسیب دیده از کرونا، سپاه و بسیج رزمایش بزرگی را در کشور آغاز کردند و امروز نیز  مرحله اول این رزمایش در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

سردار حمید خرم دل با اشاره به اینکه سپاه فتح استان از آغاز شیوع ویروس کرونا با همکاری دستگاههای اجرایی استان اقدامات پیشگیرانه زیادی انجام داده افزود؛ مرحله اول رزمایش کمک مومنانه با همکاری استانداری ، کمیته امداد، بهزیستی،  هلال احمر، نمایندگی آستان قدس رضوی در استان و سایر نهادها انجام شد.

سردار خرم دل تصریح کرد: در این مرحله ۲۵ هزار بسته معیشتی با اقلامی همچون برنج، روغن، ماکارونی، رب گوجه، خرما، مرغ، گوشت و ماسک بین نیازمندان و افراد آسیب دیده از ویروس کرونا توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی هر بسته معیشتی سه میلیون ریال است، افزود: ۱۱۴ هزار خانوار در کهگیلویه و بویراحمد که از ویروس کرونا آسیب دیده اند از سوی بسیج شناسایی شده اند و این بسته های معیشتی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد ابراز داشت: علاوه بر این بسته های معیشتی کمک های نقدی سه تا چهار میلیون ریالی نیز در اختیار رانندگان تاکسی وسایر افراد ، کارگران و صنوفی که کسب و کار آنها آسیب دیده قرار داده می شود.

وی گفت؛ از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون افزون بر ۱۵ هزار بسته معیشتی بین افراد آسیب دیده و نیازمند در مناطق مختلف استان توزیع شده است.

نیازمندان واقعی شناسایی شوند

استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: برگزاری رزمایش کمک مومنانه در حقیقت لبیک به فرموده رهبری فرزانه انقلاب برای کمک به افراد نیازمند و کم بضاعتی که به دلیل ناشی از بروز و بحران کرونا در تنگنای معیشتی و اقتصادی قرار گرفته اند.

حسین کلانتری تاکید کرد: مهمترین اصل در زمینه توزیع این بسته های معیشتی در وهله نخست شناسایی نیازمندان واقعی و آسیب دیده ناشی از بحران کرونا در سطح استان است.

وی تصریح کرد: باید سعی شود که از جزیره ای عمل کردن در این راستا پرهیز شود و این بسته ها به نحو شایسته ، دقیق و با برنامه ریزی صحیح و نیازسنجی درست و واقعی بین اقشار آسیب پذیر در همه نقاط شهری و روستایی توزیع شود.

بعد از تاکید رهبر انقلاب اسلامی در پیام نیمه شعبان مبنی بر کمک مومنانه و رزمایش همدلی به اقشار آسیب دیده در جریان کرونا، یک میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع این بیماری در نظر گرفته شد.

وی همچنین از مردم قدرشناس ، ولایتمدار و نوع دوست استان و سایر ارکان و سازمان های حکومتی و اداری از جمله سپاه و بسیج و نهادهای حمایتی که توانستند با راه اندازی پویش های مردمی فضایی و موجی از همدلی مومنانه در راستای کمک به افراد نیازمند را فراهم آورند نیز قدردانی کرد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: با حلول ماه پر خیر و برکت رمضان بدون شک این کمک ها و انفاق های مومنانه در سطح استان بیش از پیش خواهد بود اما نکته اساسی و پیش شرط مهم در زمینه این کمک ها شناسایی آسیب دیدگان واقعی و توزیع عادلانه این کمک ها و بسته های معیشتی بین نیازمندان واقعی است.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =