۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 1782
کد خبر: 83768144
۰ نفر

برچسب‌ها

آبرسانی به شهرک صنعتی جدید حاجی آباد به پایان رسید

بندرعباس- ایرنا- عملیات آبرسانی به شهرک صنعتی جدید شهرستان حاجی‌آباد در استان هرمزگان با هزینه۷میلیارد ریال اعتبار به پایان رسیده است.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان حاجی آباد گفت: طرح آبرسانی به این شهرک صنعتی، شامل اجرای ۴ هزار و ۵۰۰ متر خط انتقال و احداث یک مخزن ۱۰۰ متر مکعبی است.

محمد میرزاده روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: آب مورد نیاز ناحیه صنعتی حاجی آباد از یک حلقه چاه با ظرفیت ۲۰ لیتر بر ثانیه تامین می‌شود که تجهیز شده و در حال بهره برداری است.

وی ادامه داد: تامین آب شهرک‌های صنعتی در سال جهش تولید می‌تواند گام موثری در راستای تحقق شعار سال در بخش آب‌رسانی باشد.

شهرک جدید صنعتی حاجی آباد در استان هرمزگان ۳۲ هکتار وسعت دارد که شبکه توزیع آب آن نیز به طول ۲  کیلومتر اجرا شده است.

امین قصمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان اواخر فروردین امسال نیز اعلام کرد: عملیات اجرایی طرح آبرسانی به روستای طاشکوئیه حاجی‌آباد تا کمتر از شش ماه آینده به اتمام می‌رسد و در این مدت آب شرب روستای طاشکوئیه از چاه‌های اجاره‌ای تامین خواهد شد.

برای اجرا و اتمام طرح تامین و رفع مشکل دائمی آب شرب روستای طاشکوئیه حاجی آباد به اعتباری افزون بر ۸۰ میلیارد ریال نیاز است و تاکنون کمتر از ۵ درصد این مبلغ تامین اعتبار شده است.

روستای طاشکوییه با ۲ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت در ۷۵ کیلومتری بخش مرکزی شهرستان حاجی‌آباد قرار دارد.

شهرستان حاجی آباد دارای ۳ بخش مرکزی، احمدی و فارغان، ۲ شهر حاجی آباد و فارغان، شش دهستان شامل دراگاه، طارم، فارغان، آشکارا، کوه‌ شاه و احمدی و حدود ۳۷۴ آبادی است که ۲۲۴ آبادی آن دارای سکنه و بقیه خالی از سکنه‌ اند.

این شهرستان با حدود ۶۶ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۶۰ کیلومتری شمال بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =