کیم در اوج شایعات به رییس جمهوری آفریقای جنوبی نامه نوشت

پکن- ایرنا- در حالی که شایعات پیرامون وضعیت سلامتی "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی وارد هفدهمین روز خود شده است رسانه های رسمی این کشور امروز سه شنبه نیز همانند روزهای گذشته نامه ای منتسب به وی منتشر کردند تا بگویند «کیم زنده است و در حال اداره امور مملکت».

به گزارش ایرنا چهارمین نامه کیم که بعد از ارسال نامه های وی به «بشار اسد» رییس جمهوری سوریه، کارگران سایت  «سام جیون» و کارگران شهر ساحلی وونسان منتشر شده است به رییس جمهوری آفریقای جنوبی نوشته شده است.

"رودونگ سینمون" روزنامه رسمی کره شمالی می گوید که کیم نامه ای را به رئیس جمهور آفریقای جنوبی ارسال کرده است تا تعطیلات ملی این کشور را به وی تبریک بگوید کیم در این نامه گفته که معتقد است روابط دو کشور «به طور پیوسته قوی تر می شود».

وضعیت سلامتی کیم از هفته گذشته که CNN گزارش داد «در معرض خطر جدی قرار دارد» تا کنون در ابهام است و هیچ اطلاع دقیق و مستندی از سرنوشت وی غیر از این چهار نامه وجود ندارد.

با این حال دولت کره جنوبی که در چند سال گذشته پیگیر تحولات و رویدادهای کره شمالی است می گوید هیچ چیز غیر عادی در در کره شمالی اتفاق نیافتاده است کیم "زنده و سرحال است".

اما در واشنگتن، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز گمانه زنی ها درباره وضعیت کیم را تقویت کرد و گفت: «امیدوارم او خوب باشد احتمالاً در آینده نه چندان دور در مورد او می شنوید».

این دو رهبر آخرین بار در ژوئن سال ۲۰۱۹ در منطقه مرزی میان دو کره یک نشست تاریخی برگزار کردند.

رهبر ۳۶ ساله کره شمالی آخرین بار در ۱۱ آوریل (۲۳ فروردین) در انظار عمومی ظاهر شد زمانی که در جلسه حزب کارگران کشورش خواستار تدابیر شدید علیه ویروس کرونا شده بود، اما عدم حضور وی در مراسم بزرگداشت ۱۰۸ امین سالگرد تولد "کیم ایل سونگ" در ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین)، گمانه زنی هایی را در مورد سلامت وی ‌برانگیخته است وی از زمان تصدی مقام رهبری کره شمالی در اواخر سال ۲۰۱۱، سابقه نداشته است در این مراسم شرکت نکند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =