۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۲
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83767888
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نخست  وزیر نیوزیلند: کرونا کاملا ریشه کن شد

تهران - ایرنا - جیسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند از ریشه کنی کامل بیماری کرونا در کشورش خبر داد و در عین حال به شهروندان با لحنی هشدار آمیز گفت: این خبر نباید موجب اهمال کاری آنها در برابر این بیماری و زمینه ظهور مجدد این بیماری مهلک در کشور شود.

به گزارش  روز سه شنبه تارنمای "نیوزیلند هرالد"، جیسیندا آردرن، نخست‌وزیر این کشور تنها ساعاتی پیش از لغو محدودیت های ناشی از گسترش کرونا گفت: "اگرچه فعلا شیوع کرونا را 'ریشه‌کن' کردیم و توانستیم از انتقال فرد به فرد و گسترش اجتماعی این ویروس جدید در کشور جلوگیری کنیم، اما این به منزله آن نیست که دولت و مردم نخواهد برای مقابله بیشتر با آن اقدامی صورت دهند".

دولت نیوزیلند برای چند روز  متوالی است که تعداد تازه مبتلایان به کرونا در این کشور قاره اقیانوسیه را زیر ۱۰ نفر اعلام کرده و حتی روز یکشنبه گذشته تنها یک مورد جدید ابتلا به این ویروس را گزارش داده بود. به گفته خانم آردرن کرونا «در حال حاضر ریشه کن» شده است.  زیرادولت نیوزیلند این کشور یکی از سخت‌گیرانه‌ترین قرنطینه‌ها را به اجرا گذاشته و به نظر می‌رسد اکنون به استقبال نتایج مثبت آن می‌رود و به همین دلیل هم بود طی دو هفته گذشته بسیاری خانم آردرن را یکی از موفق‌ترین رهبران جهان در مقابله با کرونا خواندند.

نخست وزیر نیوزیلند با اعلام اینکه کشورش یکی از موفق‌ترین کشورها در مقابله با کرونا بوده و اکنون در حال لغو محدودیت‌های ناشی از این همه گیری است، درعین حال هشدار داد : چنین موفقیتی نباید موجب اهمال کاری و نادیده گرفتن ملاحظات پیشگیرنده قبلی و جدید شود چون هنوز ممکن است موارد جدید ابتلا شناسایی شود و یا این ویروس از طریق مسافرت ها گسترش یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =