هزار بسته معیشتی بین خانواده‌ زندانیان خراسان شمالی توزیع شد

بجنورد- ایرنا- هزار بسته معیشتی در قالب طرح کمک مومنانه و در آغاز ماه مبارک رمضان، بین خانواده‌های زندانیان نیازمند خراسان شمالی توزیع شد.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان خراسان شمالی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، بدون اشاره به ارزش این کمک ها، اظهار داشت: اعتبار این کمک ها از محل دستور رهبر انقلاب به بنیاد مستضعفان در کمک به سازمان زندان ها، ستاد مرکزی طرح کمک مؤمنانه خراسان شمالی، انجمن های حمایت زندانیان و مشارکت کارکنان زندان های استان تامین شده است.

مجتبی محمدی، اداره کل زندان ها را از دستگاه های پیشتار در اجرای طرح کمک مومنانه خواند و گفت: این کمک ها با تشکیل تیم هایی متشکل از روحانیان و مددکاران اجتماعی زندان ها و با رعایت کرامت انسانی در محل سکونت خانواده های زندانیان تحویل آنان شد.

وی افزود: طبق بررسی های انجام شده حدود هزار خانوار زندانی نیازمند حمایت شناسایی شده است که در تلاش هستیم تا با کمک های مؤمنانه به این تعداد خانواده، تا پایان ماه مبارک رمضان مساعدت های لازم را از آنان داشته باشیم.

مدیرکل زندانهای خراسان شمالی این اقدامات را تبلور نوع دوستی و کمک به کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه دانست و بر مشارکت بیش از پیش نیکوکاران در اجرای طرح کمک مؤمنانه تاکید کرد.

متوسط نرخ زندانی در استان خراسان شمالی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۲۳۳ مددجو است که این میانگین در کشور ۲۶۹ نفر است.

در هر یک از شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین یک زندان وجود دارد و یک کانون اصلاح و تربیت و یک بازداشتگاه نیز در بجنورد دایر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha