۸۰ هزار مددجوی کمیته امداد تهران از خدمات مشاوره ای بهره‌مند شدند

تهران- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد استان تهران اعلام کرد: ۸۰ هزار مددجوی این استان طی سال گذشته از خدمات مشاوره ای فردی، گروهی و غربالگری سلامت بهره مند شدند.

به گزارش روز سه شنبه کمیته امداد استان تهران، سید ابوالفضل پرپنچی بیان کرد: ۳۸ هزار و ۴۰۱ نفر از مشاوره فردی، ۴۱ هزار و ۶۰۵ نفر از مشاوره گروهی و ۱۴ هزار نفر از مددجویان نیز از غربالگری سلامت روان بهره‌مند شدند.

وی با بیان اینکه خدمات مشاوره‌ای در کمیته امداد مکمل سایر خدمات حمایتی است، ادامه داد: یکی از وظایف مشاوران کمیته امداد راهنمایی و هدایت مددجویانی است که با اختلالات روحی، روانی، عاطفی و اجتماعی درگیر هستند.

پرینچی خاطرنشان کرد: مددجویان با موضوعاتی از جمله پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی، اعتیاد، مهارت‌های زندگی، سبک فرزند پروری، شرایط ازدواج موفق و عوامل موثر بر تحکیم بنیان خانواده آشنا شدند.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه مشاوره با استفاده از فنون گوناگون، فرد را از اسیر شدن در دام بسیاری از مشکلات نجات می‌دهد، تصریح کرد: ارائه مشاوره باعث می‌شود فرد توانایی‌ها و شخصیت خود را بشناسد و در نهایت تصمیم درست و منطقی را برای تامین نیازهای فردی و اجتماعی خود بگیرد.

وی به دیگر اقدامات انجام شده حوزه مشاوره کمیته امداد استان تهران اشاره کرد و افزود: برگزاری ۱۲ اتاق فکر و نشست تخصصی مشاوران با محوریت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و مداخله در بحران، اجرای طرح پالایش سلامت روان و توانمندسازی روحی-روانی فرزندان خانواده‌های دارای سرپرست زندانی، توانمندسازی روحی- روانی دختران شایسته ازدواج، همکاری فعال واحد مشاوره با شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران در تهیه و تنظیم سند طرح کار ملی در چهار کارگروه اصلی (کارگروه اعتیاد ‌- طلاق ‌- کودکان کار ‌- توانمندسازی زنان سرپرست خانوار) و غربالگری سلامت روحی‌ - روانی همه زنان سرپرست خانوار زیر ۵۰ سال از دیگر اقدامات حوزه مشاوره بوده است.

پرپنچی یادآورشد: هم‌اکنون کمیته امداد استان تهران با ۹۲ مرکز مشاوره برای ارائه خدمات مشاوره فردی به مددجویان نیازمند قرارداد و تفاهم نامه دارد که از این تعداد ۴۸ مرکز به طور رایگان به جامعه هدف خدمات مشاوره ارائه می‌دهند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها