حفاران غیرمجاز آثار باستانی در اردبیل دستگیر شدند

اردبیل - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: چهار حفار غیرمجاز آثار تاریخی و باستانی در بخش مرکزی شهرستان اردبیل دستگیر شدند.

سرهنگ صابر افضل‌نیا روز سه‌شنبه اظهارداشت: این افراد در حال حفاری میراث فرهنگی و تاریخی در بخش مرکزی اردبیل بودند که با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی در دام قانون افتادند.

او افزود: حفاران با تشکیل پرونده تحویل دستگاه قضا شدند تا رسیدگی لازم و قانونی به جرایم و تخلفات آنها انجام شود.

وی گفت: در راستای جلوگیری از دست‌درازی برخی سودجویان و سوء‌استفاده‌کنندگان به آثار تاریخی و میراث فرهنگی در استان، نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان به صورت شبانه‌روزی در حال گشت‌زنی در مکان‌های تاریخی استان هستند.او از دستگیری چهار نفر از حفاران غیرمجاز آثار تاریخی و باستانی در اردبیل خبر داد و افزود:‌

افضل‌نیا از برخورد شدید و قانونی با حفاران و سوء‌استفاده‌کنندگان از میراث فرهنگی خبر داد و بیان‌کرد: با گشت‌زنی‌های شبانه‌روزی اجازه نمی دهیم تا برخی افراد سودجو به این مواریث چشم طمع دوخته و اقدام به سودجویی کنند.

او  گفت:‌ در این زمینه نیازمند مشارکت و همکاری مردم هستیم و انتظار می‌رود مردم در هر نقطه از استان در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را با تماس با شماره‌های ۳۳۳۶۱۲۰۰ و ۳۳۳۶۶۹۷۸ گزارش دهند تا برخورد لازم و به‌موقع در این زمینه انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =