جهت‌گیری مدیریت قم استفاده از ظرفیت جوانان است

قم – ایرنا – مدیرکل ورزش و جوانان قم با تاکید بر اینکه جهت‌گری این استان استفاده از ظرفیت جوانان در مدیریت بخش‌های مختلف قم است گفت: گرایش به شایسته سالاری و به کارگیری بانوان و جوانان در سِمت های مدیریتی در یک سال اخیر شتاب گرفته است.

رسول منعم روز پنجشنبه  درگفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تاکید بیانیه گام دوم ابلاغی مقام معظم رهبری بر جوان گرایی و استفاده از ظرفیت جوانان در کشور افزود: در راستای اجرای این رهنمودها، رصد انتصاب جوانان در سمت های مختف اداری و اجرایی استان در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهار داشت: جوان گرایی و شایسته سالاری به عنوان ۲ مولفه مهم برای انتصاب مدیران در دستگاه های مختلف قم به حمایت ها استاندار به صورت جدی مورد تاکید قرار گرفت.

مدیرکل ورزش و جوانان قم ادامه داد: این جوان گرایی و استفاده از ظرفیت بانوان از استانداری آغاز و با انتصاب ۲ مدیر جوان به عنوان بخشداران خلجستان و کهک در روزهای اخیر جلوه بیشتری یافته است.

منعم با بیان اینکه مدیران جوان در مسئولیت‌هایی که به آنها اعتماد شده عملکرد مناسبی از خود به ثبت رسانده اند، افزود: تلاش،‌ پشتکار، انگیزه، کار شبانه روزی، ‌خلاقیت و ابتکار از جمله ویژگی جوانان است که در دستور بهره گیری از این ظرفیت می توان شاهد تحول در ادارات استان بود.

وی، رویکرد اداره کل ورزش و جوانان قم را همسو با سیاست گذاری‌های استان برای جوان‌گرایی و استفاده از ظرفیت بانوان توانمند در معاونت‌ها و هیات‌های ورزشی زیر مجموعه این اداره کل دانست و گفت: در اقدامی کم سابقه سال گذشته ۲ مدیر زن به عنوان رییس هیات‌های اسکواش و تنیس خاکی در انتخابات مجمع سالیانه آن هیات‌ های ورزشی قم برگزیده شدند که این موضوع ناشی از عملکرد موفق این بانوان در عرصه مدیریت ورزشی استان دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان قم تاکید کرد: به طور قطع سیاست جوان گرایی به عنوان یک تدبیر و الزام که در دستور کا رمدیران استان قرار گرفته در آینده نیز شاهد ادامه این روند در قم خواهیم بود.

منعم تاکید کرد: جوان گرایی به معنی کنارگذاشتن افراد باتجربه و انتصاب افرادی که شایستگی و توانایی لازم مدیریتی را ندارند، ‌نیست. بلکه جوان گرایی یک الزام است که باید زمینه و بستر کسب تجربه جوانان برای سپردن مسئولیت های سنگین‌تر در کنار افراد باتجربه فراهم شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha