کالاهای صادراتی مشمول معافیت گمرکی در منطقه اوراسیا اعلام شد

بوشهر- ایرنا- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه اتحادیه اقتصادی اوراسیا برای به حداقل رساندن عواقب منفی اقتصادی ناشی از گسترش ویروس کرونا و جلوگیری از کمبود کالاهای مهم اجتماعی در کشورهای عضو این اتحادیه همه آنها را از پرداخت عوارض گمرکی کالاهای مهم وارداتی معاف کرده‌است، سازمان توسعه تجارت ایران لیست این کالاها را در سایت این سازمان منتشر کرده‌است.

ابوالقاسم محمدزاده روز سه‌شنبه افزود: صادرکنندگان بوشهری می‌توانند با در نظر گرفتن تامین نیاز داخل کشور به عنوان اولویت نخست نسبت به صادرات کالاهای اعلام شده برای مقابله با کرونا به منطقه اوراسیا اقدام کنند.

وی بیان کرد: لیست کالاهای صادراتی مشمول تعرفه صفر برای واردات به اوراسیا شامل برخی محصولات کشاورزی و غذایی (سیب زمینی، پیاز، سیر، کلم، هویج، فلفل، چاودار، برنج دانه بلند، گندم سیاه، آب ‌میوه و غذای آماده کودک ) و برخی محصولات دارویی و کالاهای پزشکی آماده ( آندوسکوپ، دماسنج بدون تماس، پیپت‌های پزشکی یکبار مصرف) از نیمه دوم  فروردین تا ۱۰ تیرماه سال جاری کرده‌است.
محمدزاده افزود: لیست کامل اقلام صادراتی برای مقابله با کرونا درمنطقه اوراسیا در سایت سازمان توسعه تجارت ایران اعلام شده‌است.

 اوراسیا (EAEU) یک اتحادیه اقتصادی است که اعضای آن بیشتر کشورهای شمال منطقه اوراسیا، در شرق اروپا هستند.

معاهده تشکیل این اتحادیه در ۲۹ می ۲۰۱۴ توسط بلاروس، قزاقستان و روسیه امضا شد و از یکم ژانویه ۲۰۱۵ اجرا شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha