۱۲۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی بین مددجویان ابرکوه توزیع شد

یزد - ایرنا - رییس اداره بهزیستی ابرکوه با اشاره به شیوع بیماری کرونا و همچنین آغاز ماه مبارک رمضان گفت: هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی بین مددجویان بهزیستی این شهرستان توزیع شد.

 زهره اکرمی عصر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۵۰۰ بسته معیشتی شامل ۱۵ رقم کالا  از جمله برنج ، مرغ ، روغن مایع، حبوبات  به ارزش هر بسته سه میلیون ریال و همچنین ۷۰۰ بسته بهداشتی شامل ماسک ، دستکش و مایع ضد عفونی با مشارکت خیران به ارزش هر بسته  ۷۰۰ هزار ریال تهیه و بین معلولین و مددجویان توزیع شد.

رییس اداره بهزیستی ابرکوه با قدردانی از مشارکت خیران و موسسات خیریه خاطر نشان کرد : در مجموع ارزش این میزان بسته های معیشتی و بهداشتی توزیع شده ۲ میلیارد ریال است .

وی تصریح کرد: حمایت از خانوارهای تحت پوشش و نیازمندان در شرایط فعلی بخصوص با شیوع ویروس کرونا  و همچنین ماه مبارک رمضان در اولویت کاری مسوولان باشد.

رییس بهزیستی ابرکوه  با اشاره به اینکه ۱۰ درصد افراد جامعه‌ به نحوی با معلولیت‌های مختلف ذهنی، جسمی، حرکتی، شنوایی و بینایی روبرو هستند، اضافه کرد: ۷۰ درصد معلولان شهرستان متأهل هستند.

بر اساس سرشماری سال ۹۵، ۱۰ درصد جمعیت شهرستان ابرکوه سالمند هستند و ۲ هزار معلول و ۵۰۰ خانوار مددجو، زیر پوشش این اداره قرار دارند و از خدمات این اداره بهره مند هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =