۸ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۰
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83767028
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

فرانسوی‌ها با نقض قرنطینه، جشن خیابانی برگزار کردند

تهران – ایرنا - ساکنان مناطقی از پاریس با سرپیچی از محدودیت‌های اعمال شده در پی شیوع ویروس کرونا در فرانسه، به خیابان‌ها آمدند و جشن خیابانی برگزار کردند.

به گزارش روزنامه لوپاریزین، روز شنبه ۲۵ آوریل ( ۵ اردیبهشت) فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که در آن گروهی از مردم در یکی مناطق تحت قرنطینه پاریس، با بی اعتنایی به محدودیت های اعمال شده، در میان انبوهی از جمعیت در حال برگزاری جشن های خیابانی دیده می شوند.

اگرچه این چالش سرپیچی از قرنطینه، مدت زیادی طول نکشید و با دخالت پلیس خاتمه یافت؛ اما هنوز مشخص نیست کسی جریمه و یا بازداشت شده است یا نه.

این اقدام بازتاب زیادی در فضای مجازی داشته است؛ برخی از کاربران اندکی شاد بودن در بحبوبه بیماری همه گیر کووید - ۱۹ را امری ناشایست نپنداشته، اما بسیاری از آن ها با محکوم کردن بی تفاوتی و خودخواهی این افراد، به آن واکنش نشان داده اند.

یکی از کاربران نوشت: «چقدر مشاهده این تصاویر غم انگیز است. این ها همان کسانی هستند که فردا باید به حالشان گریست... ت. خودخواهی بدترین بیماری است. »

فرانسه که از ۱۷ مارس سال جاری میلادی (۲۷ اسفند ۹۸) در پی شیوع ویروس کرونا در قرنطینه سراسری به سر می برد؛ قرار است از ۱۱ مه (۲۲ اردیبهشت) به تدریج از محدودیت های ناشی از این بحران بکاهد.

" ادوارد فیلیپ" نخست وزیر فرانسه قرار است روز سه شنبه از برنامه «راهبرد ملی خروج از قرنطینه» رونمایی کند.

آمارهای رسمی نشان می دهد تا به امروز (دوشنبه) ۱۶۲ هزار و  ۱۰۰ نفر در فرانسه به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده اند که از این تعداد،   ۲۲ هزار و ۸۵۶ نفر جان باخته و ۴۴ هزار و ۹۰۳ نفر بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =