ستاره پی‌اسی‌جی: اگر بدنبال پول بودیم به لیگ چین می‌رفتیم نه فرانسه

تهران- ایرنا- ستاره باشگاه پاری‌سن‌ژرمن می‌گوید ارزش موفقیت در اروپا به همراه این تیم پنج برابر بیشتر از هر جای دیگری است و اینکه هیچ‌کدام از بازیکنان این تیم برای پول به پاریس نرفته‌اند.

«مارکو وراتی» ضمن تاکید بر اینکه هیچ‌کدام از هم تیمی‌هاش به منفعت مالی علاقه‌ای ندارند گفت که رویایش فتح لیگ قهرمانان به همراه پی‌اس‌جی است.

پی‌اس‌جی از زمانی که گروه سرمایه‌گذاری قطر مالکیت آن را در سال ۲۰۱۱ به دست گرفت، برای ساختن تیمی نخبه صدها میلیون هزینه کرده است.

ماحصل تزریق پول‌های کلان حضور ستارگانی همچون «کیلین امباپه» و «نیمار» در پارک‌دوپرنس و فتح ۶ جام از هفت دوره اخیر لوشامپیونه بوده اما موفقیت اروپایی همواره از دستان این تیم گریزان بوده است.

اما وراتی با رد این موضوع که بازیکنان پی‌اس‌جی برای پول و پاداش به این تیم ملحق شده‌اند، گفت: در ابتدای پیوستنم به پی‌اس‌جی و حتی همین حالا بسیاری از بازیکنان به من می‌گویند «با رییس صحبت کن، می‌خواهم به آنجا بیایم.»

مرد ایتالیایی که در آستانه نخستین فصل کامل حضور مالکان قطری در پاریس، در سال ۲۰۱۲ به پی‌اس‌جی ملحق شد، ادامه داد: پی‌اس‌جی به یکی از هفت یا هشت تیم برتر جهان بدل شده است به همین دلیل بسیاری از بازیکنان دوست دارند به پاریس بیایند.

وی افزود: برخی می‌گویند که ما به خاطر پول در پی‌اس‌جی بازی می‌کنیم اما اینطور نیست. اگر بازیکنی بدنبال پول باشد به چین می‌رود. وقتی یک بازیکن انتخاب می‌کند که برای پاری‌سن‌ژرمن بازی کند، پروژه‌ای را انتخاب کرده است که یک روز قهرمان لیگ قهرمانان خواهد شد؛ ارزش این قهرمانی در پاریس پنج برابر بردن آن در باشگاهی دیگر است.

پاریسی‌ها در ماه مارس با بازگشت برابر بورسیا دروتموند، سرانجام از طلسم یک هشتم لیگ قهرمانان عبور کردند؛ درست چند روز پیش از آنکه رقابت‌های فوتبالی به دلیل شیوع ویروس کرونا تعلیق شود.

وراتی در این باره نیز تاکید کرد: بودن و بازی کردن در پی‌اس‌جی کار دشواری است زیرا وقتی می‌بازید، خیلی‌ها به شما بدبین می‌شوند. درست است که در لیگ به قهرمانی عادت داریم و در هفت سال گذشته بارها قهرمان شده‌ایم. در فرانسه هر جام ممکنی را تصرف کرده‌ایم به همین دلیل در لیگ قهرمانان انتظارات از ما زیاد است.

وی در ادامه گفت: اما لیگ قهرمانان همیشه رقابت سختی است و شما باید اعتماد به نفس خودتان را افزایش دهید چون با قدرتمندترین بازیکنان و تیم های اروپا روبرو می‌شوید، به ویژه وقتی به یک چهارم می‌رسید چون همه آنها، آنجا منتظرند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha