فاز اول پروژه قطارشهری کرج با سرعت در حال ساخت است

کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: براساس بازدید های صورت گرفته فاز اول پروژه قطار شهری کرج به طول ۶.۵ کیلومتر نیز با سرعت خوبی در حال ساخت است.

عزیزاله شهبازی روز دوشنبه در بازدید سرزده از روند پیشرفت پروژه قطارشهری کرج  درایستگاه «اف» با همراهی شهردار کرج افزود: محدودیت های مالی که اکنون در کشور به دلیل شرایط، وجود دارد و شهرداری ها از آن رنج می برند، اما شهرداری کرج در این شرایط با کار خوب و علمی که در پیش گرفته با اولویت گذاری دقیق پروژه ها را به سرانجام می رساند.

وی ادامه داد : شهردار کرج به جای پرداختن به پروژه های بی اهمیت تبلیغاتی، بر روی پروژه های مهم کرج متمرکز شده، که پروژه قطار شهری کرج از جمله آنها محسوب می شود.

استاندار البرز اضافه کرد: تمام تلاش شهردار و شورای اسلامی شهر کرج برای بهره برداری از فاز یک این پروژه تا شهریورماه امسال معطوف است.

وی با اشاره به دیدار هفته گذشته با معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور که با همراهی شهردار کرج صورت گرفت، گفت: طی گزارشی که ارایه شد،  برای تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق برای کمربند شمالی کرج دستور داده شده است

شهبازی افزود: این موضوع در حاشیه سفر رییس جمهور برای افتتاح پروژه شهید همت نیز در البرز از سوی شهردار کرج مطرح شده بود.

وی عنوان کرد: در دیدار با رییس سازمان برنامه و بودجه کشور چند موضوع پیرامون نوسازی و تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی کرج و تهران تهاتر بدهی های شهرداری از سوی شهردار کرج مطرح شد و دستورهای خوبی نیز دریافت شد.

استاندار البرز با بیان اینکه رییس سازمان برنامه و بودجه  در خصوص قطار شهری کرج نیز با نظر مثبت و توجه ویژه عمل کرد، گفت: برنامه ریزی می کنم که طی روزهای آینده میزبان معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در البرز باشیم و از این پروژه هایی که یاد شد بازدید کنیم. 

وی افزود: امور در شهرداری کرج و پروژه های عمرانی مورد نیاز و مطالبه دیرینه مردم است، یکی پس از دیگری در حال به سرانجام رسیدن است.

شهبازی گفت: پای کار بودن شهردار و شورای اسلامی شهر کرج سپاسگزارم و امید است با وعده مدیرعامل قطار شهری، ایستگاه اف قطار شهری کرج تا پایان شهریورماه به پایان برسد.

وی یادآورشد: : طبق وعده شهردار و مدیرعامل قطار شهری کرج، پروژه ایستگاه اف قطار شهری کرج تا پایان شهریورماه تکمیل می شود و سالیان متمادی است که این پروژه در حال کار است و طبق گفته شهردار کرج تاکنون بیش از ۱۸۰ میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است.

ریل گذاری قطار شهری کرج عید فطر امسال آغاز می شود

شهردار کرج نیز در این بازدید گفت: اکنون پیشرفت فیزیکی این پروژه به ۴۱ درصد رسیده، که حدود ۲۰ درصد از پیشرفت این پروژه در ۱۸ ماه اخیر حاصل شده است.

علی اصغر کمالی زاده با اشاره به تلاش گسترده شورای اسلامی شهر کرج در دوره پنجم برای این پروژه، افزود: اولویت اول ما ایستگاه اف (۴۵ متری گلشهر تا جهانشهر ) است.

وی ادامه داد: از محل اعتبارات اوراق مشارکت، اعتبارات ملی و شهرداری تاکنون ۱۸۰ میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده و امسال نیز ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه را در دستور کار داریم.

شهردار کرج گفت: ریل گذاری این پروژه نیز همزمان با عید سعید فطر آغاز خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =