کرونا زمان بهره‌برداری از طرح‌های بنیاد مسکن فاروج را به تعویق انداخت

بجنورد- ایرنا- مدیر بنیاد مسکن فاروج گفت: بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی نظیر ایمن‌سازی و تکمیل طرح‌ هادی و ساخت دیوار ساحلی روستاهای این شهرستان که از محل اعتبارات حوادث ساخته می شود، به علت شیوع بیماری کرونا و تعطیلی کارگاه‌ها به تاخیر افتاده است.

محمد یار فرهادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: زمان بهره برداری از این طرح ها در اردیبهشت امسال پیش بینی شده بود که با تعطیل شدن کارگاه ها، تکمیل و بهره برداری از آن تا تیرماه به طول می انجامد.

وی افزود: در ۶ ماهه دوم سال گذشته ۲۲ میلیارد ریال از محل منابع حوادث برای طرح های روستایی اختصاص یافت تا این مبلغ  برای ایمن سازی و ادامه اجرای طرح هادی روستاهای جنجال آباد، استاد، دیوار ساحلی خرق، پل  روستاهای خسرویه، مایوان و یام هزینه شود.

فرهادی گفت: هم اکنون پیشرفت فیزیکی ساخت دیوار ساحلی  روستای خرق  ۶۰، طرح هادی  روستای استاد ۳۰، پل روستای مایوان ۷۰، یام ۶۰  و خسرویه  ۲۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به اینکه شرایط جوی اجازه اجرای ادامه طرح هادی روستای جنجال آباد را با توجه به قرار داشتن در منطقه کوهستانی نداده است بیان داشت: در این روستا  اجرای سنگ فرش و دیوار ساحلی و کانال هدایت سیلاب بطول ۸۰ متر باید انجام شود.

 وی گفت: شرایط ناشی از بیماری کرونا مدتی طرح ها را تعطیل کرده بود که کارگاه ها هم اکنون در حال تجهیز  است.

فرهادی افزود: این طرح ها تا پایان تیرماه به بهره برداری می رسد.

مرکز شهرستان فاروج  در ۹۰ کیلومتری شرق بجنورد واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha