حضور معین‌های اقتصادی به بخش گردشگری کرمان کمک موثری می‌کند

کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه طی چند سال اخیر شرکت‌های صنعتی و معدنی در احیا بناهای تاریخی و کاربری بخشیدن به آنها نقش موثری ایفا کرده‌اند گفت: بدون شک حضور معین‌های اقتصادی در کنار مسئولان شهرستان‌ها می‌تواند به توسعه صنعت گردشگری استان کرمان کمک شایانی کند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، فریدون فعالی در نشست با شهردار و اعضای شورای شهر شهرستان زرند افزود: با توجه به ظرفیت های گردشگری این شهرستان  ساخت هتل و مراکز اقامتی بسیار ضروری است و با احداث هتل و مراکز اقامتی در زرند میزان ماندگاری گردشگران در این شهرستان افزایش می یاید.

وی با اشاره به همدلی و همکاری هرچه بیشتر دست اندرکاران صنعت گردشگری شهرستان زرند برای توسعه این صنعت تصریح کرد: دغدغه شهرداری و شورای شهر برای توسعه گردشگری امیدوار کننده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان بیان کرد: شهرستان زرند دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی زیادی است که می تواند هر گردشگری را به سوی آن سوق دهد.

وی با اشاره به اهمیت حفظ برج زرندوئیه به عنوان پیشانی گردشگری این شهرستان تاکید کرد: اداره کل میراث فرهنگی  استان کرمان آمادگی لازم برای همکاری با مالک این برج تاریخی در زمینه های فنی مهندسی، نظارت، اعطای تسهیلات و صدور موافقتنامه برای کاربری بخشیدن به آن را دارد.

برج زرندوئیه، بازار سهرابی، قلعه و چهار برج شاهرخ خان روستاهای جرجافک، حتکن و داهوئیه از جمله آثار و بناهای تاریخی و مناطق گردشگری شهرستان زرند محسوب می شود.

شهرستان زرند در فاصله ۷۵ کیلومتری شمال غرب مرکز استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =