صعود دراماتیک استقلال با سوپرگل‌های فرهاد و هت‌تریک وحید

تهران- ایرنا- استقلال با درخشش فرهاد مجیدی و وحید طالب‌لو، از سد راه آهن گذشت و به مرحله نیمه نهایی جام حذفی فوتبال ایران در سال ۱۳۸۷ رسید.

استقلال در سال ۸۷ عملکرد خوبی در لیگ برتر نداشت. مرحوم ناصر حجازی برکنار شد و فیروز کریمی هم نتوانست عملکرد قابل توجهی داشته باشد و تا انتهای فصل دوام بیاورد. با این حال آبی‌ها تمام سرمایه‌گذاری خود را روی جام حذفی گذاشته بودند. شاگردان فیروز کریمی بعد از شکست ذوب‌آهن در ضربات پنالتی با درخشش طالب‌لو، این بار باید به مصاف راه‌آهن می‌رفتند.

گل اول بازی توسط احمد تقوی برای تیم راه‌آهن زده شد. در ادامه محسن یوسفی، هافبک استقلال در همان دقایق ابتدایی مصدوم شد و جای خود را به فرهاد مجیدی داد که با شماره ۲۷ بازی می‌کرد. مجیدی در دقیقه ۲۵ با یک ضربه زیبا از بیرون محوطه جریمه دروازه کاسپاروف را باز کرد و همه چیز به تساوی کشیده شد. نیمه اول با همین نتیجه به اتمام رسید.

در نیمه دوم بازهم این تیم میهمان بود که به گل رسید. مجید نورمحمدی در دقیقه ۵۱ حساب کار را ۲ بر یک کرد اما بازهم این پایان ماجرا نبود. استقلال خیال حذف شدن در جام حذفی را نداشت و این بار نیز فرهاد مجیدی به داد فیروز کریمی رسید. او از حوالی میانه میدان توپ را برداشت و با استارتی انفجاری از بین بازیکنان راه‌آهن به محوطه جریمه رسید و با شوتی زیبا حساب کار را ۲ بر ۲ کرد. در ادامه گلی رد و بدل نشد و بازهم ماجرای استقلال به ضربات پنالتی کشیده شد.

پنالتی اول برای راه آهن توسط هاملت میخیتاریان به گل تبدیل شد. محمد نوازی مانند همیشه ضربه‌اش را به گوشه بالای سمت راست دروازه‌بان زد و بار دیگر همه چیز به تساوی کشیده شد. از پنالتی بعدی اما ماجرا تغییر کرد. پنالتی مجید نورمحمدی توسط طالب‌لو گرفته شد و مجتبی جباری گلر راه آهن را فریب داد و تیمش را پیش انداخت. پنالتی بعدی  تیم زردپوش توسط ابوذر رحیمی زده شد و بازهم طالب‌لو موفق عمل کرد. در سوی مقابل امیرحسین صادقی نیز با موفقیت پنالتی خود را به گل تبدیل کرد تا بازی در ضربات پنالتی سه بر یک شود.

پنالتی چهارم راه‌آهن باید توسط احمد جمشیدیان زده می‌شد. هافبک راه‌آهن با تمام قدرت شوت زد اما طالب‌لو مانند دیدار با ذوب‌آهن، باید سه پنالتی می‌گرفت و این کار را انجام داد. استقلال به واسطه درخشش مجیدی و طالب‌لو راهی مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی شد. در آن مرحله نیز طالب‌لو ۲ پنالتی گرفت و تیمش را یک تنه به فینال فرستاد. آنها با هدایت امیر قلعه‌نویی از سد داماش گیلان گذشتند و فاتح جام حذفی شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha