پلمب ۴ باب رستوران و اغذیه‌فروشی متخلف در میاندوآب

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب گفت: چهار واحد شامل اغذیه‌فروشی و رستوران متخلف که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند، توسط گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای این شهرستان پلمب‌ شد.

سهراب حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه گشت بازرسی مشترک سازمان‌های مرتبط تذکرهای لازم را به این اماکن برای تعطیل کردن فعالیت‌شان داده بودند، افزود: این واحدها همچنان فعالیت می‌کردند که توسط اکیپ‌های گشت و بازرسی بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان و مراجع قضایی و انتظامی تعطیل شدند.

وی اظهار داشت: واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان میاندوآب در راستای مبارزه با بیماری کرونا تا پایان فروردین ماه، ۹ هزار و ۷۹۸ مورد بازرسی از واحدهای صنفی این شهرستان انجام داد و از این تعداد ۱۰۰ واحد صنفی متخلف پلمب شد.

وی افزود: به منظور مبارزه با ویروس کرونا واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با استفاده از همه نیروهای خود ضمن ارایه آموزش‌های لازم، تاکنون موفق به بازدید از این تعداد اصناف حساس و مرتبط با سلامت شده ‌است.

از شاخص‌ترین فعالیت‌های واحدهای بهداشت محیط شبکه‌های بهداشت و درمان اجرای طرح تشدید نظارتی در مواقع بحران و به ویژه دوران همه‌گیری ویروس کروناست که در این طرح واحدهای بهداشت محیط با بسیج همه امکانات و نیروهای فنی خود از ابتدای بحران با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان و همچنین ارتقای شاخص‌های بهداشتی مراکز تهیه، توزیع و فروش موادغذایی و اماکن عمومی به‌منظور پیشگیری از به خطر افتادن سلامتی مردم در مناطق شهری و روستایی و حتی مناطق دوردست را مورد نظارت قرار می‌دهند.

میاندوآب در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها