انسداد چاه‌های غیرمجاز در زنجان موجب صرفه‌جویی ۹.۰۲ میلیون مترمکعبی آب شد

زنجان - ایرنا - رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۸ تا پایان فروردین‌ماه سال جاری، ۱۸۰ حلقه از چاه‌های غیرمجاز این استان با صدور دستور قضایی مسدود و در این راستا ۹.۰۲ میلیون مترمکعب در مصرف آب‌های زیرزمینی، صرفه‌جویی شد.

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی روز سه‌شنبه در تشریح اقدامات و عملکرد شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی ملی استان زنجان در سال ۹۸ به رسانه‌ها اظهار داشت: جلسات شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی ملی استان در سال گذشته خروجی‌های بسیار موثری در حوزه‌های مختلف داشت.

وی خاطرنشان کرد: استفاده غیرمجاز و بی‌رویه از منابع آبی به‌خصوص آب‌های زیرزمینی، تهدید جدی برای امنیت ملی کشور محسوب می‌شود لذا دستگاه قضایی استان در اجرای سیاست‌های قوه قضاییه و دستورالعمل‌های ابلاغی از مرکز با قاطعیت به وظیفه خود عمل خواهد کرد.

صادقی نیارکی افزود: یکی از این برنامه‌ها برخورد قاطع با استفاده‌کنندگان غیرقانونی از چاه‌های آب زیرزمینی است.

رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: در راستای حفظ حقوق عامه و برخورد قاطع با عاملان حفر و استفاده از این چاه‌های غیرمجاز با همکاری دستگاه‌های ذیربط در این حوزه، روند برخورد با متخلفان تا پُر شدن آخرین چاه غیرمجاز منطقه با قدرت و جدیت ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: با همه این اقدامات و برخوردهای صورت‌گرفته، برابر گزارش شرکت آب منطقه‌ای زنجان پنج هزار و ۷۲۱ حلقه چاه بدون پروانه فعال در این استان وجود دارد.

صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: در سال ۹۹ با همکاری دستگاه‌های نظارتی و امنیتی، پیگیری‌ها و اقدامات لازم برای تعیین تکلیف این تعداد چاه بدون پروانه با حساسیت بالا انجام خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha