۶۰۰ کارشناس تغذیه در کشور پاسخگوی پرسش‌های مرتبط با کرونا هستند

مشهد- ایرنا- ۶۰۰ کارشناس تغذیه در کشور پاسخگوی پرسش‌های تغذیه‌ای مرتبط با کرونا از سوی تماس‌گیرندگان با سامانه ۴۰۳۰ هستند.

ناظر کشوری مشاوره تغذیه سامانه ۴۰۳۰ در استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ۱۲۰ نفر از این کارشناسان متعلق به دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، بجنورد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام، گناباد، سبزوار و نیشابور می‌باشند.
دکتر زهرا اباصلتی افزود: سامانه ۴۰۳۰ از ابتدای شیوع کرونا با هدف غربالگری و پاسخگویی به سوالات مردم در حوزه پیشگیری از کرونا و همچنین مشاوره‌های روانشناسی مرتبط با این بیماری با همکاری وزارت بهداشت، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و شرکت احسان برکت راه‌اندازی شده است.
وی ادامه داد: پاسخگویی به پرسش‌های تغذیه‌ای مرتبط با کرونا بویژه در ماه مبارک رمضان از قابلیت اخیر سامانه ۴۰۳۰ است که از اردیبهشت ماه امسال آغاز شده و کارشناسان از ساعت هشت صبح تا ۲۱ پاسخگوی تماس گیرندگان با این سامانه هستند.

وی گفت: سامانه ۴۰۳۰ از دو طریق آماده پاسخگویی به سوالات مردم در حوزه تغذیه است. یک شیوه استفاده از پیام‌های صوتی است که پس از شماره‌گیری ۴۰۳۰ و انتخاب کلید یک که مربوط به پیشگیری از کروناست، می‌توان از لیستی از پیام‌های صوتی در زمینه تغذیه در دوران ابتلا به بیماری کرونا، دوران نقاهت بیماری، برای گروه‌های سنی مختلف و مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای و ماه مبارک رمضان بهره برد.

رییس گروه بهبود تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در صورتی که تماس‌گیرندگان به سامانه ۴۰۳۰ نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر داشته باشند، می‌توانند با استفاده از کلید ۶ به مشاوران تغذیه متصل شده و پاسخ سوالات خود را دریافت کنند.

هم اکنون بیش از ۷۵ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و مابقی توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات رسانی می‌شوند.

براساس آمار رسمی تاکنون ۹۱ هزار و ۴۷۲ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۹۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به پنج هزار و ۸۰۶ تن رسید.

همچنین تاکنون ۷۰ هزار و ۹۳۳ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها