بیش از ۶ هزار یتیم خراسان شمالی چشم انتظار کمک نیکوکاران

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی گفت: هم اکنون ۶ هزار و ۱۵۳ یتیم و فرزندان محسنین استان تحت حمایت این نهاد نیازمند کمک‌های مادی و معنوی نیکوکاران هستند.

مجید الهی راد روز دوشنبه اظهار داشت: این کودکان چشم‌انتظار حمایت نیکوکاران برای تامین نیازهای اساسی  همچون معیشتی، درمانی، تحصیلی و مسکن هستند.

وی عنوان کرد: از مجموع کودکان یتیم و محسنین تحت حمایت این نهاد ۲ هزار و ۸۳۴ نفر یتیم و ۳ هزار و ۳۲۲ نفر نیز فرزندان خانواده‌های نیازمند با سرپرست بیمار، سالمند و یا زندانی هستند.

الهی راد با اشاره به اینکه هم‌اکنون ایتام و کودکان نیازمند توسط حامیان بومی و غیربومی  این نهاد حمایت می شوند، خاطرنشان کرد: حامیان در سال گذشته بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال به ایتام و فرزندان محسنین موردحمایت خود کمک کردند که نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ بیش از ۱۳ درصد افزایش داشت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بسترهای مناسب و آسان الکترونیکی از طریق نرم‌افزار و سیستم بانکی برای پرداخت حامیان فراهم‌ شده است، گفت: حامیان و خیرین نیکوکار می‌ توانند با مراجعه به کمیته امداد یا ثبت‌ نام در سایت‌های اکرام ایتام و محسنین، به یاری کودکان نیازمند بشتابند و حامی آن‌ها شوند.

افزون بر ۴۴ هزار و ۴۷۹ خانوار با بیش از ۱۰۰ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی هستند و افزون بر ۱۲ هزار نفر نیز از خدمات موردی این نهاد بهره مند می شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها