فرمانده سپاه ثارالله: ۵۰۰ تن کمک مومنانه در کرمان توزیع می‌شود

کرمان - ایرنا - فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: تعداد ۳۹ هزار و ۲۰۰ خانوار در این استان که مورد حمایت هیچ نهادی نیستند، شناسایی شده اند و امروز ۲۳ هزار و ۶۰۰ بسته معیشتی، در قالب ۵۰۰ تن کالا و در راستای کمک مومنانه بین آنان توزیع می‌شود.

سردار حسین معروفی روز دوشنبه در آیین  آغاز رزمایش کمک مومنانه سپاه در محل لشکر ۴۱ ثارالله استان کرمان افزود: این کاروان شامل ۲۳۵ تن برنج، ۹۴ تن گوشت مرغ، ۵۹ تن گوشت قرمز، ۳۷ تن رب گوجه فرنگی، ۳۶ تن روغن، ۲۳ تن ماکارونی و ۱۶ تن خرما به ارزش هشت میلیارد و ۹۰۰ میلون تومان است.

وی با بیان اینکه ارزش هربسته معیشتی در مرحله اول کمک مومنانه ۳۶۵ هزار تومان است تصریح کرد: ۱۶ هزار بسته هم در سطح شهرستان‌های در کنار کمک های حمایتی رده های کمیته امداد و بنیاد مستضعفان آمده توزیع است و در مرحله دیگری مانند همین کمک ها در بحث کمک مومنانه توسط سپاه نیز توزیع خواهد شد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار داشت: در قرارگاه های شهرستانی نیز با کمک ائمه جمعه و مسئولان و محوریت پایگاه های مقاومت بسیج و مساجد، ۴۱۹ میلیون تومان کمک نقدی و سه میلیارد ۹۵ میلیون تومان کمک غیر نقدی و مجموعا سه میلیارد و ۵۱۴ میلیون تومان در شهرستان ها کمک مومنانه جمع آوری شده است.

وی تاکید کرد: با هماهنگی فرمانده سپاه بسته ویژه ای برای مناطق سیلزده ریگان و شهداد، رودبار جنوب نیز تدارک دیده شده که در اواسط ماه رمضان به این مناطق ارسال می شود.

سردار معروفی تاکید کرد: از مردمن عزیز و بزرگوارمان می خواهیم همچون همیشه که در حوادث غیرمترقبه پا به میدان می گذاشتند، این حرکت مومنانه بهترین زمان انفاق در ماه رمضان است و دست مردم نجیبی که از کرونا خسارت دیده اند را بگیریم.

وی تصریح کرد: علت انتخاب ما برای انجام رزمایش در محل لشکر ۴۱ ثارالله، جایگاه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است، کاری که ما و جبهه انقلاب امروز انجام می دهد همان مکتب شهید سلیمانی است و اگر ایشان بودند همین اقدام مومنانه را انجام می دادند و ما رزمایش را از لشکر ثارالله شروع کردیم چون بناینش را این مرد گذاشت و اینجا میعادگاه شهدای ثاراللهی است.

رهبر معظم انقلاب در بخشی از سخنان ۲۱ فروردین ماه  امسال به مشکلات و سخت شدن شرایط زندگی برای برخی افراد جامعه به علت تبعات ناشی از شیوع ویروس کرونا اشاره کردند و افزودند: افرادی که توانایی و تمکن مالی دارند، فعالیت‌های وسیعی را به‌منظور کمک به نیازمندان بویژه در آستانه‌ ماه مبارک رمضان که ماه انفاق و ایثار است، آغاز کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: خوب است که در ماه مبارک رمضان یک رزمایش گسترده برای مواسات، همدلی و کمک مومنانه به نیازمندان و فقرا در جامعه شکل بگیرد و برای اثبات ارادتمان به امام زمان(عج) صحنه‌ها و جلوه‌هایی از جامعه‌ی مهدوی را که جامعه‌ای همراه با قسط، عدل، عزت، علم، برادری و همیاری است، به‌وجود آوریم.  

کرمانی ها در لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب مبنی بر اجرای رزمایش مواسات، پیشگام این رفتار مومنانه شدند و با تشکیل قرارگاه‌ استانی کمک به افراد بی بضاعت را در آستانه ماه مبارک رمضان آغاز کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha