اجازه آیت الله حسینی زنجانی برای هزینه درصدی از خمس در فعالیت‌های جهادی

زنجان – ایرنا – مسؤول گروه جهادی ۳۱۳ استان زنجان گفت: بر اساس اجازه و موافقت آیت الله سیدمحمد حسینی زنجانی مقرر شد که در صورت انجام کار پسندیده و وظیفه شرعی پرداخت خمس مال اعضای این گروه و خیران علاقه‌مند، از طریق نماینده ایشان در گروه جهادی ۳۱۳ بعد از پرداخت کامل خمس درصدی از آن با تایید مرجع عالیقدر به حساب گروه واریز شود تا در کارهای جهادی محرومیت‌زدایی مورد استفاده قرار گیرد.

حسن قربانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه فعالیت رسمی گروه جهادی ۳۱۳ زنجان از سال ۹۷ آغاز شده است، افزود: البته پیش از آن نیز اعضای گروه در فعالیتهای جهادی، خَیری و محرومیت زدایی فعالیت و مشارکت داشتند.

وی ادامه داد: هم اکنون حدود ۴۰۰ نفر از اقشار مختلف همچون دانشجو، دانش آموز، کارمند، کارگر و بازاری در گروه جهادی ۳۱۳ زنجان فعالیت دارند و خیرین نیز در تامین هزینه ها پای کار هستند.

قربانی افزود: سال گذشته در جریان سیل فروردین ماه، گروه جهادی ۳۱۳ زنجان، نخستین گروهی بود که توانست با حضور جهادگرانه اعضا، ۱۲ واحد مسکونی را برای سکونت سیلزدگان آماده سازی کند.

وی به فعالیت های گروه جهادی ۳۱۳ زنجان اشاره کرد و گفت: در طی سال به طور مستمر با حضور فعالانه اعضا و پشتیبانی خیران، اقدامات متعددی از جمله تهیه و توزیع بسته های غذایی به نیازمندان، تهیه کتاب و نوشت افزار و آموزش برای دانش آموزان مناطق محروم، پرداخت کرایه مستأجرانی که دچار مشکل هستند، انجام می شود.

مسؤول گروه جهادی ۳۱۳ استان زنجان گفت: در ایام شیوع ویروس کرونا نیز اعضای این گروه در کنار دیگر گروه ها با نام جهادگران زنجان در محلول پاشی و ضد عفونی معابر و تجهیز و راه اندازی نقاهتگاه‌ها مشارکت داشته و دارند. 

قربانی اظهار داشت: به واسطه حضور و فعالیت خالصانه اعضا و پشتیبانی خیران، گروه جهادی ۳۱۳ استان زنجان از گروه های موفق استان است و سال گذشته نیز در جشنواره ملی جهادگران کشور به عنوان گروه برتر شناخته شد.

مسوول گروه جهادی ۳۱۳ زنجان که همزمان دبیری مجمع جهادگران استان را نیز عهده دار است، گفت: در زمان حاضر  حدود ۲۵۰ گروه جهادی در این استان فعال هستند و علاو ه بر آنها، ۷۵۰ گروه  جهادی محله محور نیز با محوریت پایگاه‌های بسیج در سطح استان شکل گرفته است

وی با بیان اینکه گروه‌های جهادی زیر نظر بسیج سازندگی اقدامات و فعالیت های خود را انجام می دهند، افزود: هسته اولیه شکل گیری گروه‌های جهادی با هدف محرومیت زدایی، از گروه‌های دانشجویی در سال ۷۹ شکل گرفت.

قربانی گفت: علاقه مندان و خیران می توانند از طریق حساب های https://sapp.ir/grohejahadi۳۱۳ در پیام رسان سروش، https://eitaa.com/jahadi۳۱۳zanjan در پیام رسان ایتا و https://www.instagram.com/grohejahadi۳۱۳zanjan در اینستاگرام، به صفحه و کانال های  گروه جهادی ۳۱۳ زنجان ملحق شوند و در جریان فعالیت های گروه قرار گیرند و نیز در صورت تمایل با حضور و یا کمک مالی، اعضا را در خدمت رسانی یاری کنند. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =